18:47 18/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > ליברמן: "לא נסבול שום ירי נגד ישראל"

ליברמן: "לא נסבול שום ירי נגד ישראל"

שר הביטחון אביגדור ליברמן הגיב לירי הרקטי מרצועת עזה: "כל ירי לשטח מדינת ישראל ייענה בתגובה עוצמתית"

בתגובה לירי מרצועת עזה לעבר ישובי עוטף עזה בימים האחרונים, אמר שר הביטחון אביגדור ליברמן הערב (ה') כי מדינת ישראל לא תסבול ירי רקטי לעבר ישראל. עם זאת אמר שר הביטחון כי אין בכוונת ישראל לצאת למהלך צבאי.

דיון הפטריוטים בנושא דבריו של השר ליברמן בנושא הירי מעזה

"אין בכוונתנו ליזום שום מהלך צבאי", אמר שר הביטחון "בד בבד, לא נסבול שום ירי ושום פרובוקציה מצד מאן דהו נגד אזרחי מדינת ישראל, או פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל. לא ירי ולא משט". הדברים נאמרו ע"י אביגדור ליברמן בבית הפלמ"ח בתל אביב במהלך נאום בטקס קצינים ונגדים מצטיינים שנערך במקום.

עוד אמר ליברמן כי "כל ירי מרצועת עזה לשטח הריבוני של מדינת ישראל ייענה בתגובה עוצמתית. כשר הביטחון אני יכול לומר בשמה של ממשלת ישראל שאנו הנהגה אחראית ושקולה. אין אנו מחפשים הרפתקאות ואף אחד לא דוחף להסלמה מול חמאס ברצועת עזה, אך אנחנו נחושים להגן על ביטחונם של אזרחי מדינת ישראל ובנקודה הזאת לא תהיה שום פשרה".

לדברי יו"ר ישראל ביתנו "חמאס הוא השולט ברצועה ביד רמה וכשהוא רוצה להשיג משהו או למנוע משהו, הוא יודע לעשות זאת. אז גם בנושא של הסוררים למיניהם – שישתדלו יותר", אמר.

שגרה של רקטות לאחר רגיעה בת חודש וחצי

הרקטה נפלה בשטח פתוח בין בתים בתוך העיר. לא היו נפגעים בגוף, אך שני בני אדם לקו בחרדה. בתגובה תקף צה"ל עמדות של חמאס בצפון רצועת עזה באמצעות טנקים.

פאראמדיק מד"א אורן בניטה וחובש בכיר במד"א אביב שניאור סיפרו: "כשהגענו זיהינו את מקום הנפילה כשמסביב ניתן היה לראות שברי זכוכיות ופגיעה במכוניות חונות ובבתים סמוכים, במהלך הסריקות איתרנו נערה כבת 15 וגבר כבן 60 שהיו בסמוך ולקו בהתקף חרדה, לאחר טיפול רפואי ראשוני בשטח פינינו אותם לבי"ח ברזילי.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, אמר אמש בתגובה לירי הרקטה כי "אסור שהמשוואה הזו תחזור, שדרות היא לא בשר התותחים של עזה שפוגעים בה כשהצד השני רוצה לפגוע במדינה. כשאין שקט בשדרות- אסור שיהיה שקט בעזה. אני סומך על ראש הממשלה שר הביטחון וצהל שידעו להפר את המשוואה הזו".

ירי הרקטות מתרחש לאחר כחודש וחצי של שקט. בחודש אוגוסט האחרון ירה חמאס רקטה לעבר שדרות, בתגובה תקף צה"ל באמצעות כלי טיס של חיל האוויר תשתית טרור של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה וכן תשתית טרור נוספת באמצעות ירי ע״י טנק.

 

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

תמימי מפוקסלת

מזעזע: פלסטיניות סוטרות ומכות קצין וחייל צה"ל

נערות פלסטיניות תועדו מכות חיילים בפניהם בעוד אלה אינם מגיבים. גורם צבאי מאשר שמדובר בבנות משפחת תמימי הידועה בהתפרעויות חוזרות ונשנות