שר הביטחון אביגדור יצא נגד הכוונתו של ראש עיריית תל אביב, , לסגור את בית הספר בדרום תל אביב ולהופכו למוסד עבור ילדי המסתננים מהאזור.

דיון הפטריוטים על מצבם של הפליטים מאריתריאה בישראל לפי דו"ח בריטי

בישיבת הממשלה האחרונה בתחילת השבוע (א') יצא אביגדור ליברמן נגד הכוונה לסגור את בית הספר 'שבח מופת' בדרום תל אביב – ולקלוט בו ילדי ופנה אל שר החינוך נפתלי "מדובר בבית ספר שהוא ספינת דגל לקליטת עלייה ויש כוונה לפתוח במקומו לילדי ". ליברמן תיקן את עצמו בעקבות הערת השרים רגב ואקוניס כי מדובר ב"מסתננים" ולא "" והמשיך "הדבר הזה מייצג סדר עדיפויות לא נכון ואני מאוד מקווה שתתערב בנושא".

בשבוע שעבר פורסם כי עיריית תל אביב מתכוונת לסגור את בית הספר ולהפוך אותו למוסד לימודי עבור ילדי המסתננים מהאזור.

מדובר בתיכון הנחשב מצטיין ובו כיום יש מאה אחוזים זכאות לבגרות – ולטענת גורמים בו, לא התנהל שום דיון רציני, לפני שהתקבלה ההחלטה בנושא. הם אמרו כי ציפו לשמור על צביונו של בית הספר, גם אם ייאלץ לנדוד ממקומו.

ח"כ עודד פורר, חבר סיעתו של ליברמן אף פנה במכתב בכתב לראש עיריית תל אביב רון חולדאי ודרש לדעת האם הנושא תואם אם משרד החינוך – והאם נבחנו חלופות מתאימות.

"אם חולדאי רוצה מלחמה, הוא יקבל מלחמה"

מחר (ד'), ערב פתיחת שנת הלימודים, צפויים מאות תושבי השכונות שבאזור להפגין בגן לוינסקי, מול מבנה המשטרה שפונה והפך למתחם של 6 כיתות א׳ של בית הספר החדש. "ב-31 במרץ אנחנו יוצאים לקרב על חיינו. המלחמה הזאת היא לא רק מלחמתו של המיעוט האתני היהודי בדרום תל אביב על חייו האבודים. זו מלחמה על הזהות של הבית הלאומי. זו מלחמה על השפיות ועל זכותנו להיות עם חופשי בארצנו", מצהירים מארגני ההפגנה מארגון המאבק עוטף תחנה מרכזית.

"חולדאי מוביל מהלך ברור ואכזרי להחלפת אוכלוסין בעוטף תחנה מרכזית. הוא אפילו לא מסתיר את זה. כל מרחב ציבורי וכל מבנה עירוני בשכונות מופקע לטובת האוכלוסייה הזרה, ובעיקר לטובת הילדים שלה", נמסר ממארגני ההפגנה.

בית הספר בדרום תל אביב יהפוך בית ספר למסתננים? פלאש 90
בית הספר בדרום תל אביב יהפוך בית ספר למסתננים? פלאש 90

"בקצב מזורז ובעידוד ותמיכת ראש העיר אנחנו, תושבי השכונות, הופכים למיעוט אתני. ורגע לפני שיהיה מאוחר מידי אנחנו יוצאים להחזיר מלחמה. גמרנו עם ההפגנות השקטות והמסודרות, גמרנו להתחנן לתשומת לב. אם חולדאי רוצה מלחמה, הוא יקבל מלחמה", הם מוסיפים.

מעיריית תל אביב נמסר: "בתל אביב-יפו חיים כ-50 אלף זרים, תופעה שהתעצמה בשלהי שנת 2007 כאשר רבבות אפריקאים שחצו את הגבול נשלחו על ידי המדינה לתל אביב-יפו. רבבות הזרים הללו הינם 'שקופים' מבחינת המדינה והעירייה נדרשת כבר 8 שנים להתמודד כמעט לבד עם שלל בעיות המורכבות שנוצרו בשטח – הן ביחס לאוכלוסייה המקומית הוותיקה הסובלת מפגיעה באיכות החיים והן ביחס לאוכלוסיית הזרים עצמה על מגוון צרכיה".

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.