אביגדור התייחס היום (שישי) לדבריו של נשיא חסן רוחאני לפיהם ארצו אינה מעוניינת במתיחות באיזור וכינה אותם “מסר חשוב”. עם זאת, ליברמן העריך כי לא הכל עדיין הסתיים. את הדברים אמר ליברמן בסיור שקיים בקצרין.

שר הביטחון ליברמן. צילום: אלכס קולומויסקי

 

“זה מסר חשוב ואני מקווה שזה לא מן השפה ולחוץ אלא מסר אמיתי ואנחנו באמת לא מחפשים שום חיכוך ועימות עם אף אחד”, אמר. “אם המסר הזה גם יתורגם למדיניות מעשית אז באמת סוף סוף יש משהו טוב שיוצא מהכיוון ההוא”.

ליברמן גם פנה לנשיא בשאר וקרא לו להעיף את האיראנים. “תעיף את קאסם סולימאני וכוח אל-קודס“, אמר. “הם לא עוזרים לך, הם רק פוגעים, ומכל הנוכחות שלהם יהיו אך ורק בעיות ונזקים. תעיפו את האיראנים ואולי באמת אפשר יהיה לעבור לחיים אחרים”.

ליברמן שיבח את מצבה המדיני של ישראל ואמר כי “עצם היכולת לדבר גם עם הבית הלבן וגם עם הקרמלין, לנהל איתם דיאלוג כנה ופתוח זו יכולת לא מובנת מאליה. זו יכולת ששמורה לא להרבה מדינות”.

כשנשאל האם הוא חושב שהסבב הזה הרחיק את העימות, השיב: “אני מציע שאנחנו גם פה נהיה בלי התלהבות יתר, אין כמו חטא היוהרה, אין מקום ליהירות. היה אירוע, אני לא חושב שבזה כל הבעיות, כל המתח, כל החיכוך הסתיים, לא, הכול צריך לקחת בפרופורציה הנכונה”.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.