בפתח ישיבת , תקף שר הביטחון את המבקרים את הצבא על מהלכים מדיניים בהם קצינים נוקטים ואמר כי הוא "נאלץ להתחיל פעם נוספת מאווירה מאוד לא בריאה, גם בבית הזה, גם בממשלה, ואני מתכוון להשתלחות של הפוליטיקאים, שרים וחברי כנסת בצמרת צה"ל, ברמטכ"ל ובמתאם פעולות ממשלה בשטחים. הדברים הם פשוט בלתי נסבלים, זו גם פגיעה בביטחון הלאומי וזו גם גישה לא נכונה. אל תחפשו אף פעם את הש"ג, מי שנושא באחריות זה שר הביטחון. כל אחד פה יכול, מוזמן ואפילו רצוי לתקוף את שר הביטחון, את ראש הממשלה, אבל לא את הקצונה הבכירה".

מתוך , ימים א-ה בשעה 22:00

עוד הוסיף ליברמן כי על אף החששות מעימות צבאי במהלך הקיץ, אין לישראל כוונה ליזום אותו. "לפי כל מה שאני גם קורא בעיתונים, יש לנו פה הרבה נביאים, כנראה בתקופתנו, שמנבאים לנו קיץ חם, מלחמה בצפון ומלחמה בדרום. אני רוצה להבהיר פעם נוספת, אין לנו שום כוונה ליזום שום מהלך צבאי, לא בצפון ולא בדרום. יחד עם זאת, אנחנו לא מתכוונים לעבור לסדר היום על שום דבר. זליגה או לא זליגה, במקרה או לא במקרה, כל דבר יזכה לתגובה, ותגובה עוצמתית".

שר הביטחון שלח מסר לעבר טהרן והבהיר כי "מי שחושב שאפשר להפוך את סוריה לעוד בסיס של חיזבאללה והאיראנים, המכוון נגד ישראל, שיעשה חשבון פעם נוספת". לדבריו, "אנחנו לא נקבל את המציאות שאדמת סוריה תהפוך לבסיס חדש של חיזבאללה, עם רצון לפתוח חזית נוספת מול מדינת ישראל. אנחנו נהנים מביטחון, מהשקט. אנחנו רואים צמיחה גם בצפון וגם בדרום. אנחנו לרגע אחד לא מתעלמים מהמציאות שאנחנו חיים בה, אבל רצוננו לשמור על הביטחון והשקט, ולעסוק בצמיחה, בכלכלה, בתיירות, ואני מקווה שלא יפריעו לנו".

"לובשי מדים לא רשאים לענות, לא לשרים ולא לח"כים. ומצד שני ח"כים ושרים לא יכולים לצפות לכך שהם תוקפים את הרמטכ"ל ומתאם פעולות ממשלה בשטחים, ואז להזמין אותו פה לוועדה למחרת. אני נתתי הנחיה לפולי ואנשיו – אתם לא באים לשום ועדה, אתם לא באים לשום מפגש עם פוליטיקאים אחרי שהם תוקפים אתכם, זה פשוט לא יעבוד.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא