שבוע בדיוק לאחר שטיול הבר מצווה שלו נקטע באכזריות בנסיון לינץ', חזרו הבוקר אביצור וחבריו מכל יישובי השומרון למערה בה תקפו אותם והחזיקו בהם עשרות ערבים מהכפר . אבל הפעם הם לא הגיעו לבד. יחד איתם הגיע ראש המועצה האזורית שומרון שיזם את החזרה למקום יו"ר וועד מתיישבי שומרון צחי דיקשטיין, רב השומרון הרב אליקים לבנון, שר החקלאות וסגנית שר החוץ ציפי חוטובלי.

הטיול החוזר לקוצרא. צילום: טל מאיר
הטיול החוזר לקוצרא. צילום: טל מאיר

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון העניק לאביצור שי לרגל חגיגת הבר מצווה שלו מתושבי השומרון ואמר: "באנו לכאן היום כדי לחזק את אביצור וחבריו. אנחנו רואים חשיבות ביכולת שלנו לטייל בכל מקום בארץ שלנו. המסר הזה הוא חשוב. אביצור והחברים שלו רצו לטייל ולא אפשרו להם. ואנחנו רוצים לתקן את החוויה שלהם וגם לתקן את החוויה של עם ישראל"

"לא נעים לי להיות כאן, אבל זה גם נותן לי כוח, להרים את הראש", אמר אביצור. "מסיבת הבר מצווה שלי לא הייתה חוויה פשוטה. אני שמח שככ הרבה אנשים באו כדי לחזק אותנו ולאפשר לי לחגוג שוב. אני רוצה להגיד לכל עם ישראל תודה על החיבוק הגדול והחם שאנחנו מקבלים מאז שזה קרה. נצא מכאן חזקים".

צילום: טל מאיר 

שר החקלאות השר אורי אריאל: ״אני שמח לטייל הבוקר בשומרון יחד הילדים שניצלו מהלינץ' והיו ממש גיבורים. ביקרתי את הילדים בתחילת השבוע ואמרתי להם שמגיע להם תעודת הוקרה על התנהגותם ועל התמודדותם במהלך טיול הבר מצווה לפני כשבוע. צריך לטייל בכל מקום בארצנו ואנחנו ממשיכים ונמשיך לטייל בארץ ישראל וטיול זה הוא הוכחה שלא נחשוש לטייל בכל מקום בארצנו".

כזכור, אתמול (ה') לפנות בוקר פשטו כוחות צבא ומשטרה גדולים על הכפר קוצרא ועצרו מעל 20 מחבלים אשר השתתפו בלינץ'. בארגון חוננו אשר מלווה את משפחות הנפגעים בירכו על המעצרים וקראו למצות את הדין גם עם הפורעים הנוספים אשר טרם נעצרו.

חיילים מאבטחים את הטיול. צילום: טל מאיר
חיילים מאבטחים את הטיול. צילום: טל מאיר
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.