אז מה אלדד יניב וחבורתו יאמרו עכשיו? ש"זה היה שלט קטן?", שהם "לא ראו אותו", אולי ירחיקו לכת ויאמרו שזאת המצאה, שלא היה. הרי גם הטענה הזאת נשמעה בעבר על שלטים אחרים בהפגנות שלהם. הפעם כנראה שזה לא יעבוד.

BDS. תנועת החרם נגד ישראל. בולט,  מואר, צבעוני.  לא משתמע לשתי פנים בלב ליבה של ההפגנה אתמול בתל אביב, מול תאטרון הבימה: בהצגה השבועית של השמאל.  שונאי נתניהו זה כבר בקטנה, כאן מדובר כבר בעוכרי ישראל. פשוטו כמשמעו. מה הפלא שהתמונה הזאת, שהפכה לסמל ההפגנה אתמול, זכתה מיד לחיבוק מתנועת החרם שמושבה בדרום אפריקה. הנה בפוסט שהם מפרסמים היום  הם כותבים "מה הופך את התמונה הזאת לעוד יותר מיוחדת? האנשים שנשאו את שלטי ה-BDS בת"א – הם ישראלים בעצמם".  אז מה רק BDS, רק מפגן ויזואלי אחד שהסתנן להפגנה הזאת. לא, לא רק זה.

BDS דרום אפריקה בעד הפגנת השמאל בת"א? צילום מסך: טוויטר
BDS דרום אפריקה בעד הפגנת השמאל בת"א? צילום מסך: טוויטר

שמעתם נכון "מוות לציונות". ההפגנה אמש בתל אביב, היא המופע המשודרג  של הקרקס שנדד אחרי שנה של מופעים שבועיים בפתח תקווה. את אייבי בנימין, אחד האבות המייסדים כבר הכרנו כאן לפני כמה חודשים כשראינו כיצד בעמוד הפייסבוק שלו הביא את התמונה הזאת של רה"מ נתניהו בגופו של הפושע הנאצי הרמן גרינג. אחרי דבר כזה, ובמקום להתבייש בעצמו ולצלול לתהום השכחה, לאייבי בנימין יש טענות.

מצביעי ימין מאוכזבים. אין ספק ששלטים של בי די אס בהפגנה, קריאות מוות לציונות, זאת דרך מצוינת לשכנע מצביעי ימין מאוכזבים. ובכלל, מה חושב יושב ראש העבודה אבי גבאי על המפגן האנטי ישראלי הזה אמש? אנחנו לא יודעים. בעמוד הפייסבוק שלו מצאנו עידוד לצעירי העבודה שיצאו להשתתף בהפגנה הזאת אמש, יש גם גינוי לליכוד לתגובה שהוציא על ההפגנה – אבל על בי די אס ומוות לציונות שום מילה.

לילה בהפגנת השמאל בתל אביב: שלט ענק של הבי די אס, קריאות מוות לציונות, "פלסטין תשוחרר מהים עד הנהר" ולהשלמת התמונה כפייה על הצוואר. ספרנו לנו עוד מצביעי ימין מאוכזבים. זאת כבר לא אכזבה מנתניהו ואפילו לא שנאת נתניהו – קוראים לזה שנאת ישראל.

אמיר איבגי

אמיר איבגי