מתוך "היום הזה", א-ה בשעה 23:00

מתי הוא חוזר. מאז הלך נשאלת מדי פעם השאלה מתי הוא חוזר. גם כאשר לכמה רגעים הפסיקה לעניין אותנו השאלה הזאת, הוא התחיל לצייץ ולפרסם סרטונים – הכל כדי ששוב נשאל את עצמנו מתי הוא חוזר. אז תחזיקו מעמד. עוד מעט זה קורה. אולי.  מתי טוכפלד  פרסם אתמול בישראל היום שברק במגעים עם היו"ר אבי גבאי על חזרה למפלגת העבודה, יזכה לשריון ברשימה ויהיה המועמד לתפקיד שר הביטחון. גבאי וברק כמובן מכחישים,  אבל שימו לב לדברים שאומר גבאי אמש, אחרי הפרסום הזה, בכנס שערך באשדוד:

אתם בוחרים, אבל יהיו כמה שריונים. במפלגת העבודה כבר ברור למה מתכוון גבאי במושג הזה "כמה שריונים". יש כבר סערה  ותסיסה  ופעילים בעבודה כבר מאיימים שאם גבאי ישתמש בכח שקיבל לרעה – הדלת החוצה תהיה מהירה.  עד שיתברר האם התוכנית הזאת של גבאי תהפוך למציאות, גבאי כבר החל, על פי עדותו את מערכת הבחירות. במפלגה נפתח בימים האחרונים מטה בחירות ויש כנסים – וכדי לנצח, אנחנו יודעים, צריך גם קהלים חדשים.

עד שגבאי יצליח לשכנע מצביעים חדשים, מהליכוד, שכרגע הוגדרו כ"תת רמה", מומלץ לנצל את ההזדמנות ולבדוק את הרמה, גם בהרכב רשימה העבודה לכנסת.

איפה בחלק שבין המפלס העליון לתחתית אתם הייתם ממקמים את חבר הכנסת מיקי רוזנטל  שכתב היום בתגובה לציטוט מדבריו של יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, "נתניהו יוגנד", יונגד. תנועת הנוער של היטלר בגרמניה הנאצית. היישר לשם לקח אותנו חבר הכנסת רוזנטל שאחר כך מחק את הציוץ הזה, ומסביר: "חשבתי על זה שוב. אני מקבל את הביקורת באהבה, מתנצל ומוחק את הציוץ. סליחה מכל מי שנפגע". אז רגע לפני שאתם ממהרים לומר "מודה ועוזב", כדאי להתעכב על עוד שני מקרים בהם הילך רוזנטל בשפתו ובסגנונו קרוב לתחתית אם לא בתוכה.

ח"כ מיקי רוזנטל. צילום: פלאש 90
ח"כ מיקי רוזנטל. צילום: פלאש 90

פעם אחת כשהציג פוליטיקאים כיתושים, כמוצצי דם. מזכיר משהו מהתקופה ההיסטורית אליה התייחס רוזנטל בציוץ שמחק היום? תחליטו לבד. ניחוחות של גזע וגזענות היו לרוזנטל גם בדברים שאמר לפני כמה חודשים באירוע שבת תרבות לפיהם לחברי הליכוד יש "איי קיו נמוך".

אז פעם אומר ועוצר, כי הקהל הבין לבד, ופעם מצייץ ומוחק, כמו היום. רוזנטל העביר את המסר שרצה. אבל איזה מזל שבכל פעם מחדש הוא יודע לקבל את הביקורת באהבה.אמיר איבגי

אמיר איבגי