על הנייר, הפסד בפער של 15 נקודות, נכלל בקטגוריה של תבוסה. הובסה בוולנסיה 83:68 במשחק הראשון בסדרת חצי גמר היורוקאפ. אולם התוצאה בפער גדול של 15 נקודות משקרת, כמו שהספרדים ניצחו בפער דו ספרתי, יכולה הייתה לנצח.

הישראלים כמעט ולא שותפו. הפועל ירושלים נגד ולנסיה. צילום: עומר בנוביץ
הישראלים כמעט ולא שותפו. הפועל ירושלים נגד . צילום: עומר בנוביץ

 

במשך שלושה רבעים, ירושלים הייתה במשחק. היא הצליחה להכניס את ולנסיה ללחץ, היא הצליחה לגרום לאוהדים המקומיים לעודד ללא הרף ולדחוף את הקבוצה שלהם שפגשה יריבה שלא עשתה לה חיים קלים.

ירושלים הובילה בפתיחת המשחק, הרבע הראשון הסתיים רק ביתרון נקודה לוולנסיה, 19:20, גם הרבע שני היה שקול והסתיים ביתרון נקודה לספרדים, 35:36.

ברבע השלישי ולנסיה כבר הוכיחה למה היא קבוצה ביתית מצוינת, למה היא מועמדת מובילה לזכות ביורוקאפ, זה היה הרבע שהכניס את הקבוצה למשחק, זה היה הרבע בו ירושלים החלה לאבד את המשחק אבל בכל זאת הרבע השלישי הסתיים רק בפער של שבע נקודות לספרדים, 48:55. פער גדול יחסית לשני הרבעים הראשונים, אבל עדיין פער שניתן למחוק, עדיין רבע בו ירושלים הייתה במשחק.

ואז הגיע הרבע האחרון, 10 הדקות החשובות, הדקות בהן ירושלים יכולה הייתה לנצל את הלחץ של שחקני ולנסיה לאבד את יתרון הביתיות, הפתיחה הייתה מצויינת, ירושלים פתחה עם 0:5 אבל דווקא אחרי פתיחה חלומית, בדקות הכי חשובות ביורוקאפ עד כה, הפועל ירושלים פישלה. ולנסיה קבוצה טובה, יש לה שחקנים מוכשרים שמשחקים יחד הרבה שנים, יש מגרש ביתי שקשה לקבוצה האורחת לנצח בו הרבה בגלל הקהל הרועש, אבל ולנסיה לא הייתה במיטבה. היא ניצחה, את הפועל ירושלים בעיקר בגלל יכולת לא טובה של שחקני המפתח של ירושלים.

הכול הלך טוב, עד לרבע הרביעי. הפועל ירושלים נגד ולנסיה. צילום: עומר בנוביץ
הכול הלך טוב, עד לרבע הרביעי. הפועל ירושלים נגד ולנסיה. צילום: עומר בנוביץ

 

אמארה סטודמאייר פתח מצוין אבל נעלם בהמשך, קרטיס ג'רלס איבד הרבה כדורים והחטיא הרבה זריקות, ג'רום דייסון פתח טוב ונעלם, טראוויס פיטרסון נקלע למצוקת עבירות מוקדם והיחיד שהיה מצוין בהגנה ובהתקפה היה טרנס קינזי. וכאן בדיוק הבעיה של המשחק. סימונה פיאנג'יאני, מאמן הפועל ירושלים, לא מאמין בשחקנים הישראלים שיש לו. , ובר טימור ישבו הרבה זמן על הספסל ונדמה שהישראלים הגיעו על תקן מעודדים מהספסל.

פיאנג'יאני חתום על ההצלחה של הקבוצה באירופה העונה, הוא הוביל את ירושלים למעמד הגדול הזה של חצי גמר אירופי, אבל לפחות במשחק הזה אפשר והיה צריך לתת יותר הזדמנות להלפרין, לטימור ולאליהו, גם בגלל הצורך לאפשר לשחקנים מנוחה בעיקר לקרטיס ג'רלס שברבע האחרון איבד כדורים בעיקר בגלל עייפות. פיאנג'יאני אמר לפני המשחק שהוא לא חשב על המשחק השני ביום שישי. כאן הייתה טעות שלו. אפשר היה להשתמש יותר בספסל גם כדי לתת מנוחה לחלק מהשחקנים וגם כדי להשאיר את אליהו, טימור והלפרין בעניינים למשחק השני הגורלי.

אוהדי ירושלים הוצאו מהאולם עד לסיום המשחק

המשטרה המקומית בוולנסיה הפעילה כוח נגד כמה עשרות מאוהדי הפועל ירושלים שהיו באולם והוציאה אותם החוצה עד לסיום המשחק.

אוהדי הפועל ירושלים מעוכבים בחוץ

האוהדים טענו שהמשטרה הורתה להם לשבת בשתי שורות אחרונות בחלק העליון של האולם, למרות שהמקום היה צפוף ומנע מהם לשבת ולראות את המשחק. בעקבות ויכוחים עם הסדרנים המשטרה הוציאה בכוח את האוהדים ומנעה מהם לשוב לאולם ולראות את המשחק. בהפועל ירושלים יש טענות קשות נגד הנהלת ולנסיה שהקצתה כרטיסים לחלק העליון ביותר באולם לאוהדים הבודדים שהגיעו למרות שהאולם לא היה מלא לחלוטין.

המשטרה המקומית טענה כי אוהד ירושלים היכה שוטר מה שגרם להפעלת כוח מצד השוטרים ולהוצאת האוהדים החוצה.
הנהלת הפועל ירושלים זעמה במהלך המשחק ודרשה מהנהלת ולנסיה לנסות להחזיר את האוהדים לאולם, אבל המהלך נכשל.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא