דף הבית > אקטואליה וחדשות > כדי להציג את המתיישבים כגזלנים, ב"הארץ" ידרכו על בג"ץ

כדי להציג את המתיישבים כגזלנים, ב"הארץ" ידרכו על בג"ץ

בעיתון "הארץ" סיפרו לקוראים שלהם כי המתיישבים בנתיב האבות בנו את בתיהם על קרקע פרטית. כיצד בחר העיתון להגיב לאחר שעומת עם העובדה שבג"ץ כלל לא קבע את זה?

בעיתון "הארץ" סיפרו לקוראים שלהם כי המתיישבים בנתיב האבות בנו את בתיהם על קרקע פרטית. כיצד בחר העיתון להגיב לאחר שעומת עם העובדה שבג"ץ כלל לא קבע את זה? חנן עמיאור מאתר פרספקטיבה מסביר:

"17 מבנים פונו בשכונת נתיב האבות. מי שקורא עיתון הארץ עלול לקבל את הרושם שהמתיישבים בנו את הבתים על קרקעות פלסטיניות פרטיות. איך זה מסתדר עם העובדה שבפסק הדין קבעה השופטת נאור כי היא אינה מתייחסת בכלל לשאלת הבעלות על הקרקע' אלא מורה על הריסות הבתים רק בשל הפרת חוקי התכנון והבניה?

"אז שאלנו את "הארץ" מדוע אתם מסתירים מהקוראים שלכם שבית המשפט פסק כי אף ערבי לא הוכיח בבעלות על הקרקע? ב"הארץ" השיבו: בית המשפט טעה.

"המסקנה הבלתי נמנעת היא שהמטרה של "הארץ" היא להציג את אנשי נתיב האבות כגזלנים ולשם כך כל האמצעים כשרים. אפילו לערער על פסיקות בג"ץ".

 

אולי יעניין אותך גם

מהיום: מאות אלפי יוצאי יחידות חי"ר יהיו זכאים לרישיון נשק

לפי המדיניות החדשה, יוצאי יחידות קרביות עם הסמכה של רובאי 07 ומעלה יהיו זכאים לבקש רישיון נשק. השר ארדן: "ככל שיהיו יותר אזרחים מיומנים שנושאים נשק - יגדל הסיכוי לסכל פיגועים"