4:17 21/10/2017
מבזקים
דף הבית > ספורט > אלופה: ירדן ג'רבי גייסה 196 אלף ש"ח לילדים חולי סרטן

אלופה: ירדן ג'רבי גייסה 196 אלף ש"ח לילדים חולי סרטן

זוכת מדליית הארד בריו מכרה את התגית מהאולימפיאדה וגייסה קרוב ל-200 אלף ש"ח לטובת ילדים חולי סרטן

הג'ודוקא האולימפית ירדן ג'רבי, שזכתה במדליית ארד בריו, מכרה את התגית מהאולימפיאדה ב-196,735 ש"ח אשר יוקדשו לילדים חולי סרטן שמטופלים בבי"ח איכילוב.

התגית של ירדן ג'רבי
התגית שנמכרה

מכירת התג באתר e -Bay הסתיימה היום לאחר שהוגשו 87 הצעות. ביום חמישי הוגשה הצעה בסך 14,300$ ומאז לא הוגשו הצעות גבוהות יותר. אך אתמול בלילה, רגע לפני סגירת המכירה הפומבית הוגשה ההצעה הזוכה שהעלתה את הרף והציעה $52,100 תמורת התגית מריו.

"לפני 3 שנים זכיתי בתואר אלופת העולם והחלטתי להחזיר לקהילה ולחברה. מכרתי במכירה פומבית את תגית השם המיוחדת מאליפות העולם, והצלחתי לגייס 15,000 ש״ח מטל קידר שרכש את התגית חתומה וממוסגרת. את הכסף תרמתי לעמותת ידידים למחלקה של ילדים חולי סרטן בבית חולים איכילוב", כתבה ג'רבי בדף הפייסבוק שלה בשבוע שעבר.

אמה של לירן אור ז"ל מספרת על הקשר בינה לבין ירדן ג'רבי. מתוך "כלכלי בלילה" 23.8.16

"אז זה הצליח, והחלטתי לעשות את זה שוב. אני מעלה למכירה פומבית את תגית השם שלי מאולימפיאדת ריו 2016 עם חתימה שלי על התגית (המכירה תסתיים ב29.8)", אמרה ג'רבי. היא הבטיחה כי "אם הזוכה יהיה ישראלי (המכירה היא בינלאומית) אשמח להעניק לו אותה בעצמי".

"כל הכסף יתרם לאותה מחלקה בבית החולים איכילוב המוקדשת לילדים חולי סרטן. איני יודעת כמה אצליח לגייס, אבל כל סכום יעזור, ולו במעט. אני נלחמת על מזרן הג׳ודו אבל בביקור במחלקת הילדים ביחד עם פרופסור ביקלס פגשתי גיבורים אמיתיים, שנלחמים כל יום- ילדים שנלחמים ומנסים לשמור על שמחת חיים".

ירדן ג'רבי צילום: עמית שיסל ONE
ירדן ג'רבי צילום: עמית שיסל ONE

לאחרונה נודע לי שלירן אור, ילדה מקסימה ואהובה אשר שמרתי איתה על קשר נפטרה, " סיפרה ג'רבי. "הידיעה הקשה על לירן היכתה בי והעציבה אותי מאוד, ובאותה מידה חיזקה את ההחלטה שלי להמשיך ולגייס כספים למחלקה. אנא מכם- שתפו, הפיצו, ספרו לחברים, שתפו את הלינק למכירה והכי חשוב- תהיו בריאים".

"כמוך, גם אנחנו ננצח"

ילדי המחלקה להמטו-אונקולוגיה ילדים בבית חולים "דנה-דואק" באיכילוב התרגשו עד דמעות עם היוודע המחווה המרגשת של הגו'דוקא. הילדים הכינו במיוחד עבורה את שלט צבעוני ומקושט בו נכתב: "ירדן, תודה על הכח שאת נותנת לנו. כמוך, גם אנחנו ננצח!".

הילדים ב"דנה" מודים לירדן
הילדים ב"דנה-דואק" מודים לירדן

הנהלת בית החולים וצוות המחלקה להמטו-אונקולוגיה ילדים ב"דנה" הודו לירדן ג'רבי על מבצע ההתרמה עבור המחלקה. פרופ' רוני גמזו, מנהל המרכז הרפואי: "ירדן מוכיחה שהיא לא רק אלופה על המגרש אלא גם שחקנית נשמה אמיתית עם לב רחב. בית החולים כולו וילדי המחלקה אומרים לה תודה גדולה על המחשבה עלינו ועל התמיכה והעידוד שהיא מעניקה לילדים החולים".

 

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

בניון כובש שער בכורה. צילום: ינון פוקס, האתר הרשמי של בית"ר ירושלים

כמה טוב, ככה יוסי

ארבע עונות חלפו מאז יוסי בניון חזר לשחק בישראל והוא נהנה מכל רגע. על הגשמת החלום בבית"ר, על המעבר מאנפילד לעכו ועל הנבחרת. מיוחד