לריסה טרימבובלר רעייתו של רוצח ראש הממשלה יגאל עמיר פרסמה היום בפייסבוק הודעה לפיה עמיר חתם על מסמכי בקשה למשפט חוזר.

"גבירתי היקרה, אני שמח להודיע כי היום 26.11.17 בעלך יגאל עמיר חתם לעו"ד גבי שחר שלושה מסמכים היסטוריים בקשר למשפט חוזר". על הפוסט חתום "מיכאל". עוד נכתב: "נ.ב. עו"ד שחר ציין כי לתחושתו, יגאל עמיר נראה היה שלם לגמרי עם החתימה על המסמכים".

בפוסט קודם שפורסם בעמוד הפייסבוק של טרימבובלר ביום חמישי, וגם עליו חתום "מיכאל", נכתב: "אנו מודיעים לך בשמחה רבה שביום ראשון הקרוב ייחתם מסמך היסטורי בין מר יגאל עמיר ובין עו"ד גבי שחר. לאחר חתימת המסמך ההיסטורי הנ"ל , כבר ביום שני הקרוב, נעבור לשיתוף פעולה עם שלוש חברות בינלאומיות על מנת לגייס את בוגרי האוניברסיטאות המובילות בעולם בתחום המשפט הפלילי, בכל ערי הבירה בעולם".

לריסה טרימבובלר-עמיר. צילום: פלאש 90
לריסה טרימבובלר-עמיר. צילום: פלאש 90

"הבוגרים יקדישו לא יותר משעה אחת בשבוע כדי לבחון את ה"טעויות" והסתירות שבפרשה. לאחר מכן, יוצגו בפניהם 18 ההוכחות החדשות שבידינו, בכדי להציגן בבלוג שאנו מקימים". נכתב. "חשוב לנו לצרף לקבוצות שיבחנו את הממצאים צעירים אשר יהיו המשפטנים והחוקרים בעתיד". 

"אנו ממליצים לפוליטיקאים של ארצך היפה להימנע מהצהרות מוקדמות", ציין כותב ההודעה. 

"נ.ב. בשוויץ אנו מאמינים כי: 1. יגאל עמיר גרם להתרסקותו של תהליך אוסלו. 2. ליגאל עמיר אין דם על הידיים". נכתב. 

רוצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל - יגאל עמיר ב-2005. צילום: פלאש 90
רוצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל – יגאל עמיר ב-2005. צילום: פלאש 90

לפני למעלה משבוע, העלתה טרימבובלר פוסט המודיע כי תהליכים לקראת הגשת בקשה למשפט חוזר לעמיר מתבצעים בימים אלו. על הפוסט חתום גבי שחר, עורך הדין שייצג את עמיר במהלך המשפט.

"אני רוצה לעדכן שבימים אלו מוקם צוות הגנה להכנת ולהגשת בקשה למשפט חוזר ליגאל עמיר", נכתב. "המהלך נעשה ברשות ובסמכות לאחר שיגאל עמיר נתן את הסכמתו".

עוד הובהר בפוסט, כי פרטים נוספים על המהלך לא יועברו לידי כלי תקשורת ישראלים: "כל הנושא התקשורתי בנוגע למהלך ינוהל על ידי חברה משוויץ ולא ימסרו פרטים כלשהם לתקשורת בישראל".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20