5:03 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > תרבות > טרור תרבותי: דרוויש כן, דגל ישראל לא

טרור תרבותי: דרוויש כן, דגל ישראל לא

פעילים שהפגינו מחוץ להופעתו של הראפר הערבי תאמר נאפר ביקשו להכניס דגל ישראל למתחם וסורבו

לא רק צווי הרחקה, אלא גם לדגל ישראל נאסרה הכניסה הערב למתחם גן האם בחיפה, כך החליטה המשטרה בזמן הופעתו השנויה במחלוקת של הראפר תאמר נאפר.

שוטר מסרב להכניס דגל ישראל למתחם

במקביל למחאה בחוץ, ולמרות בקשתה של שרת התרבות מירי רגב לראש העיר חיפה יונה יהב לבטל את הופעתו של נפאר -הופעתו של הראפר נפאר, שיוצא בכל במה אפשרית כנגד הרעיון של מדינת ישראל וקיומה כמדינת העם היהודי, התקיימה כמתוכנן במופע פתיחת הפסטיבל הקהילתי בחיפה.

"אנו מזמינים את הציבור לבוא ולהינות מאירוע המקדם שיתוף והידברות", נמסר מעיריית חיפה.

מתוך 'זה היום' הלילה (ג')

לחצים מצד חברי מועצת העיר

כמו כן שלחו סגן ראש העיר חיפה, שי אבוחצירה ושני חברי המועצה, עו״ד אורי גרינברגר ויוסי שלום, מכתב ליונה יהב ודרשו כי יבטל את הופעתו של הזמר תאמר נאפר, שבשיריו הסתה ופגיעה בישראל ואף תמיכה בטרור.

במכתב ששלחו השלושה לראש העיר הם ציינו: "אדוני ראש העיר, אנו פונים אליך בבקשה להורות על ביטול הופעתו המתוכננת של הזמר תאמר נאפר בחיפה. אנו סבורים כי הופעתו של הזמר, אשר חלק משיריו מהווים התנגדות לעצם קיומה של מדינת ישראל, ואף מעודדים טרור, לא יכולים להתקיים בשטח ציבורי על גבי במה עירונית".

"לא מדובר באומן אשר שכר אולם ומכר כרטיסים להופעתו. מדובר באירוע המהווה חלק מחגיגות חג הסוכות בעיר, במימון משלם המסים החיפאי, המתקיים במרחק של 200 מטר מהמקום בו פוצץ את עצמו לפני מספר שנים מחבל מתאבד. אנו קוראים לך לבטל את ההופעה לאלתר".

מנגד, הבוקר פנו לראש העיר יונה יהב בבקשה למנוע את ביטול המופע עו"ד דן יקיר מהאגודה לזכויות האזרח, חברת הכנסת עאידה תומא סלימאן וכן חברת מועצת העיר ערין עאבדי.

2 פעילי ליכוד נחקרו במשטרה

בסטטוס שפורסם בעמוד הפייסבוק של צעירי הליכוד, עלה האיום כי אם לא יבוטל האירוע, יגיעו צעירים לפוצץ את האירוע: "אנו צעירי הליכוד חיפה ותא לביא באוניברסיטת חיפה מתכוונים לפוצץ את האירוע, זאת במידה והעירייה לא תבטל את האירוע. אם לא יבטלו – אנחנו נפוצץ את ההופעה!".

בעמוד פייסבוק שהעלה תא הליכוד באוניברסיטת חיפה תחת הכותרת "מבטלים את הופעתו המתוכננת של תאמר נפאר בחיפה", נכתב: "לא ניתן במה לזמר אשר שר את מילותיו של שונא ישראל".

בעמוד המחאה הזמינו את הציבור להגיע להפגין באירוע אם זה לא יבוטל: "אין מקום להופעה של זמר אשר שר מילים של זה שכתב שירים נגד העם היהודי. ומעודד בגלוי רצח יהודים. ואשר ברפרטואר שלו ישנו שיר שנקרא 'אני טרוריסט' וחלק מהמילים הם: 'דמוקרטיה? ואללה, אתם כמו הנאצים מרוב הפעמים שאנסתם את הנפש הערבית'".

שני פעילי הליכוד שכתבו את הדברים בפייסבוק וטענו כי הם מתכננים "לפוצץ" את ההופעה, נחקרו אחר הצהריים במשטרה בגין איומים וכוונה להפר את הסדר הציבורי. שני הצעירים הם דניאל סיגלוב, יו"ר תא צעירי הליכוד באוניברסיטת חיפה, ועו"ד אושר טקאטש, הדובר של חברת הכנסת נאוה בוקר. מהמשטרה נמסר כי בתום חקירתם שוחררו השניים בתנאי הרחקה מהאירוע.

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

המירוץ. שילוב בין תחרותיות לרעות. צילום: רונן בוידק

"האירוע משקף במדויק את ערכיו של רפנאל"

ביום שישי הקרוב יתקיים מירוץ הניווט השנתי ה-8 לזכרו של סמ"ר רפנאל מוסקל הי"ד שנפל במלחמת לבנון השנייה. המארגנים: "האירוע משקף את אישיותו של רפנאל מתוך תקווה להנציח את ערכיו"