0:26 22/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "הכל בגלל המתיישבים" | דעה

"הכל בגלל המתיישבים" | דעה

השמאל הישראלי מנסה כבר זמן רב לשכנע את תושבי הפריפריה שלולא המתיישבים ביו"ש מצבם היה טוב בהרבה. אמיר איבגי מסביר למה איש כבר לא קונה את הטיעון הזה

כבר שנים  מנסים להסביר לתושבי הפריפריה ועיירות הפיתוח שהכל זה בגלל המתנחלים. אם לא אלה  שמתעקשים לגור ביהודה ושומרון – חייהם  של התושבים בקריית שמונה, דימונה, שלומי ושדרות היו נראים אחרת לחלוטין. מצפים מאיתנו שנקבל כמובנת מאליה את המשוואה הלכאורה כלכלית, שאומרת: תחליטו – כסך לדימונה או כסף לעמונה.  משכנעים אותנו ששני המפעלים הציוניים: זה שבפריפריה וזה שביהודה ושומרון לא יכולים להתקיים במקביל. טוב, מהתמימות נפרדנו כבר מזמן אבל מהשנאה – עדיין לא. הנה היום מתברר שאפילו את המילה "התיישבות", שפעם תיארה מעשה חלוצי בכל פינה בארץ גייסו למסע השנאה נגד המתיישבים ביהודה ושומרון. תראו מה קרה היום לחברת הכנסת יעל גרמן מ"יש עתיד".

מתוך "היום זה", ימים א-ה בשעה 23:00

"זה היה דיון על דוח מבקר המדינה בעניינו של השר אורי אריאל. גרמן הסתכלה בניירות, ראתה את המילה "התיישבות" והסתערה. העובדות בסיפור הזה מעמידות את ההתפרצות הזאת של גרמן באור כל כך מביך שקשה לבחור במה להתחיל. כי בבסיס כל הסערה ואותו דוח מבקר עומדת ההחלטה של קבינט הדיור משנת 2013 "תכנית אסטרטגית לעידוד וחיזוק התיישבות". זה כל כך מביך כי כנראה שהמילה "התיישבות" בדיוק הסתירה לגרמן את השורה שבה היה כתוב שמו של יו"ר קבינט הדיור דאז. קוראים לו יאיר לפיד . מכירים? הוא יושב ראש המפלגה של גרמן.  אבל מה שמעניין באמת הוא שההחלטה עוסקת בגרעיני משימה לחיזוק ההתיישבות בנגב ובגליל.  אבל כשהמילים אורי אריאל והתיישבות מתחברים יחד – לעזאזל העובדות. התיישבות זה אך ורק המתנחלים האלה.

גרמן לא לבד, זאת חלק משיטה שנועדה לשסות את אנשי עיירות הפיתוח נגד המתיישבים ביהודה ושומרון. לוקחים חצי עובדות, מערבבים טוב וקדימה. הנה גם חבר הכנסת עמיר פרץ, איש פריפריה ותושב שדרות, שישב באותו קבינט דיור מדובר נסחף עם הבון טון. וכתב  לפני חודש כבר שנים פועלת השיטה הנוראית הזאת של גלגול עיניים. נטילת תקציבים של אנשי תושבי עיירות הפיתוח והעברתם לאנשי שלומנו".

האמת חייבת להיאמר: מי שמנסה לשכנע את תושבי הפריפריה שהכל  בגלל המתיישבים מיהודה ושומרון – הוא בדיוק מי שלפני ארבעים שנה איבד אחיזה פוליטית בפריפריה ומאז לא מצליח לשחזר אותה. כנראה שבניגוד למה שחושבים עליהם, אפילו אנשי הפריפריה מבינים שהמציאות היא קצת יותר מורכבת וציונות ואפילו התיישבות זה גם פה וגם שם.

אמיר איבגי

אמיר איבגי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

מטה האו"ם בארמון הנציב. צילום: תנועת רגבים

המדינה תאפשר לאו"ם בנייה בלתי חוקית בארמון הנציב

"מקור ראשון": רה"מ נתניהו ומזכ"ל האו"ם גוטרש סיכמו כי העבודות במתחם יימשכו תוך תיאום עם ישראל. לשכת רה"מ: "האו"ם נהנה מחסינות, לכן פעלנו במישור הדיפלומטי"