רבות דובר על התנאים המפליגים שלהם זוכים המחבלים בכלא הישראלי. הערב הבאנו במהדורת החדשות שתי הקלטות, של שתי שיחות עם שעבדו באגפים הבטחוניים של שב"ס וחושפים אותנו למה שהולך שם בפנים ולכאורה נשמר בשקט.

על תנאי המחיה של האסירים סיפר לנו ד': "אתה רואה ארוחות מפנקות, אתה רואה את העופות, אתה רואה את הפול, אתה רואה באמת כמויות מפגרות של אוכל שהם מקבלים. אם זה משאיות של בשר שנכנסות כיד המלך, טלוויזיה עם איזה אלף ערוצי לווין".

"אני זוכר את המפקד שלי שובר את המילה שלי מול הפנים"

ר', סוהר ששירת בבית סוהר אחר מספר: "האוכל שהם מקבלים משב"ס זה רק תוספת למה שיש להם כבר, יש להם מחסן שהם מנהלים אותו וקנטינה שבקנטינה יש כל טוב. זה כמו סופר אחד גדול. שם יש בשר, יש ממתקים, יש קולה, יש הכול".

הרבה מאוד מהפעילות של שב"ס היו בעצם מתואמות עם האסירים באופן מאוד מדוקדק", מספר ד', "מהפעילויות הכי פשוטות של תפעול כלא ובאמת גם תנאי הענישה תמיד היו עם תיאום, הכול היה עם תיאום, לא הייתה באמת אווירה של שלטון, אני זוכר בעצמי שהיה נופל להם החשמל תמיד ואני פעם אחת אמרתי להם תשמעו זהו, אני לא מטפל לכם בחשמל כי זה כבר מוגזם, כי הוא נופל בגלל האלתורים שלהם, ואני זוכר את המפקד שלי שובר את המילה שלי מול הפנים ומנסה לחייב אותי להרים להם את החשמל".

ר' סיכם ואמר: "אין לך פיקוח על שום דבר שקורה, עכשיו כל דבר הכי קטן שקורה, הם אומרים לך אוקיי, תקרא לקצין המודיעין, תקרא למפקד בית הסוהר".

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.