אחר הצהריים (ד') קבוצת תקפה צה"ל בשכונת מאה שערים בירושלים. הקיצוניים יידו לעבר החייל ביצים וקראו "חרד"ק, עוף מפה". המשטרה עצרה את אחד החשודים והוא הובא לחקירה בתחנת לב הבירה.

תקיפת החייל, היום. צילום: "קבוצת מחאות החרדים הקיצוניים"

אמש התייחס רה"מ בנימין נתניהו באירוע הרמת כוסית במשרדו להתקפות נגד החיילים החרדים. "אני מאוד גאה בחיילים החרדים שמשרתים בצבא ההגנה לישראל. הייתי בין מקימי הנח"ל החרדי וכשהחיילים הללו מגיעים הביתה, הם מגנים על כולנו, גם על הציבור החרדי. מגיע להם יחס של כבוד. אסור לתקוף אותם, צריך לכבד אותם. זה תנאי ראשון לשלום בתוכנו".

"יש לנו גורל אחד ויש לנו צבא אחד שמגן על כולנו. זה לגבי הנקודה הזאת, יש לה עוד הרבה הרבה היבטים. אבל בלי שנשמור על אחדותו של צה"ל ובלי שנכבד את כל החיילים שמשרתים בו, הרי כל השאר מתבטל", הוסיף נתניהו.

החייל שהותקף. צילום: "קבוצת מחאות החרדים הקיצוניים"
החייל שהותקף. צילום: "קבוצת מחאות החרדים הקיצוניים"

גרפיטי נגד הגיוס לצה"ל בבית עלמין צבאי

כזכור, ביום שני השבוע הזדעזעו באי בית העלמין הצבאי בבית שמש לגלות כתובת גרפיטי בגנות הגיוס. בכתובת שרוססה בכניסה לבית העלמין נכתב "צבא = שמד". המשטרה פתחה בחקירת הנושא וגורמי העירייה הגיעו למקום כדי למחוק את כתובת הנאצה.

מהמשטרה נמסר כי "התקבל דיווח אודות כתובת שרוססה בעברית באמצעות ספריי צבע שחור על קיר בכניסה לבית העלמין בבית שמש". עוד צויין כי "מבדיקה עולה כי הכתובת רוססה לפני כשבוע ונמחקה". ככל הנראה מי שעומד מאחורי המעשה הם חרדים קיצוניים המתנגדים לגיוס ובשבועות האחרונים עורכים הפגנות המוניות ברחבי הארץ במחאה על מעצר בני ישיבות עריקים.

הכתובת בבית העלמין לפני ואחרי המחיקה
הכתובת בבית העלמין לפני ואחרי המחיקה

בתחילת השבוע הודיע  הקיצוני כי בכוונתו להחריף את המחאה נגד מעצר תלמידי ישיבות עריקים ולהפגין באזור נמל התעופה בן גוריון העמוס בתקופה זו של השנה. בשבוע שעבר השתתפו עשרות אלפי בני אדם מהמגזר החרדי בעצרת נגד גיוס חרדים לצה"ל בכניסה לירושלים. ההפגנה נערכה מטעם הפלג הקנאי של הרב שמואל אוירבך. בעצרת הונפו שלטים שעליהם נכתב: "מעריצים את אסירי עולם התורה בחזית המאבק במכסות צבא השמד" ו"המשתף פעולה עם גזירת הגיוס הינו קאפו 'חרדי'".

מנחה ההפגנה אמר במהלכה: "הצבא הוא מוסד שמד – הוא הצבא היחיד בעולם שפועל לשנות את האידאולוגיה של החיילים. אין עוד שפלות כזו בעולם כולו. מטרתו של הצבא להיות כור היתוך, לשרוף את המורשת, לשרוף את טהרת עם ישראל. לא מובן מה הקשר שלהם לארץ ישראל". מספר ימים קודם לכן חסמו עשרות מפגינים את צומת הרחובות ז'בוטינסקי – ובן גוריון בגבול בני ברק ור"ג.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.