4:48 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > חקירת רה"מ: חיסיון על פרשה נוספת

חקירת רה"מ: חיסיון על פרשה נוספת

אמש (ה') נחקר רה"מ בנימין נתניהו במעונו במשך כ-5 שעות בחשד לקבלת טובות הנאה ובשל פרשה נוספת. מחשש לשיבוש הליכים הפרטים נותרו חסויים

אמש (ה') נחקר ראש הממשלה בנימין נתניהו במעונו במשך כחמש שעות בחשד לקבלת טובות הנאה ובחשד לפרשה נוספת. לפי הנטען בחלק מהפרסומים, מדובר בפרשייה חמורה יותר מזו שעליה נחקר נתניהו בתחילת השבוע.

החקירה השנייה. מתוך 'לפני כולם' (ה')

מהמשטרה נמסר כי חשוד נוסף המוכר לציבור נחקר בפרשה הנוספת בה מעורב לכאורה ראש הממשלה, אך מחשש לשיבוש הליכי חקירה לא ניתן כעת לחשוף את זהותו או לספק פרטים נוספים. יש לציין כי מדובר בפרשה שאיננה פורסמה בעבר וכי עפ"י פרסום ב"הארץ" בכוחה לזעזע את המדינה.

בחקירתו אמש הובאה לראשונה הפרשה הנוספת לידיעתו של ראש הממשלה. נציין כי אחת מהעילות למעצר ימים (עד להגשת כתב אישום או עד לסגירת תיק חקירה) הוא שיבוש הליכים חקירה, אך בשל חסינותו של ראש הממשלה –הסתפקו החוקרים בהבהרה כי אין ליצור קשר עם מי מהמעורבים בפרשייה.

כזכור, בשבוע שעבר אישר היועמ"ש לממשלה אביחי מנדלבליט לעבור מהליך של בדיקה להליך של חקירה בשתי פרשות נגד נתניהו. הפרשה העיקרית המכונה "פרשת 1000" נחקרת מזה שנה ותשעה חודשים, הפרשה המשנית "פרשת 2000" מתבססת על חומרי חקירה חדשים שהועברו למשטרה בשבועות האחרונים.

החקירה בודקת האם נתניהו קיבל טובות הנאה בהיקפים גדולים מאנשי עסקים עבורו או עבור בני משפחתו. עילת החקירה עשויה להשתנות אם יתגלה כי מי מאנשי העסקים קיבל תמורה.  גם בנו של נתניהו, יאיר, צפוי להעיד.

בחקירה אמש עמדו החוקרים על הקשר בין נתניהו לבין איש העסקים ארנון מילצ'ן, שמפרטי החומר שבידיהם עולה כי העניק לכאורה סיגרים בשווי מאות אלפי שקלים לנתניהו במהלך 8 השנים האחרונות. כך עפ"י פרסום בחדשות 2. מילצ'ן מסר את עדותו למשטרה.

בדיווח ב"הארץ" פורסם כי בחקירה נשאל ראש הממשלה בדבר קבלת מתנות יקרות כגון סיגרים ומשקאות חריפים מאנשי העסקים לבקשתו או לבקשת רעייתו. עוד נטען כי המתנות שניתנו לכאורה לעיתים תכופות הועברו ע"י שליחים ולאו דווקא במפגשים חברתיים בהם נכחו הצדדים.

עפ"י דיווח בחדשות 2, בסביבתו של רה"מ העידו כי הוא נראה נינוח יותר לאחר החקירה הראשונה שארכה כשלוש שעות והדגישו כי מדובר בחברים קרובים וכי המתנות הן "זוטי זוטות".

לכל אורך הפרשה הכחיש ראש הממשלה נתניהו את הפרסומים והוא דבק בחפותו.

דבר בחפותו. רה"מ בנימין נתניהו. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90
דבר בחפותו. רה"מ בנימין נתניהו. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

לפי ההודעה שהפיץ היועץ המשפטי לממשלה בשבוע שעבר, חלק מהטענות שעלו בבדיקה נגד נתניהו הופרכו ונמצאו חסרות בסיס. מאידך, חלקן מצדיק "העמקת חקר", לדבריו.

"במסגרת הבדיקה ביררו חוקרי משטרת ישראל שורה ארוכה של טענות לכך שנתניהו ביצע לכאורה עבירות מתחום טוהר המידות. הבדיקה התפתחה והסתעפה לכיוונים שונים מאלו שהחלה בהם. חלק מן הטענות עלו כבר בראשית הבדיקה, במידע המקורי אשר בעקבותיו נפתחה הבדיקה, בעוד שחלק מהן התגלה רק מאוחר יותר, מעת לעת, תוך כדי ניהול הבדיקה. למעשה, הבדיקה הייתה מורכבת ממספר בדיקות שונות שנערכו זו אחר זו ברציפות כמקשה אחת", נאמר בהודעה.

עוד במסגרת הבדיקה נגבו עדויות מעשרות עדים – חלקם בחו"ל – ונאספו מסמכים רלוונטיים. כמו כן, התקיימו במהלך התקופה עשרות ישיבות עבודה משותפות עם בכירי הפרקליטות וחוקרי יאח"ה, במסגרתן הוצגה תמונת המצב העדכנית בכל הקשור לממצאי הבדיקה, ונבחנו פעולות נוספות שיש לבצע כדי להעמיק חקר ביחס לתשתית הראיתית הקיימת.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_6

אופנהיימר: "השבוע גבאי פגע בתומכיו"

יו"ר מפלגת העבודה אמר שלא צריך לפנות יישובים במסגרת הסכם שלום ועורר את חמת מצביעיו. יריב אופנהיימר: "זו אמירה שמנוגדת לבייס הפוליטי שלו"