8:21 20/10/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > חסון למבקר: בחן את הקשר בין רה"מ ל"ישראל היום"

חסון למבקר: בחן את הקשר בין רה"מ ל"ישראל היום"

ח"כ יואל חסון (המחנה הציוני) פנה אל מבקר המדינה יוסף שפירא ודרש לבחון את הקשר בין רה"מ בנימין נתניהו ובין עיתון "ישראל היום". עוד דרש לחקור חשד לעבירה על חוקי הבחירות

בעקבות הגילויים ב'פרשת 2000', פנה אמש (א') ח"כ יואל חסון (המחנה הציוני) אל מבקר המדינה יוסף שפירא ודרש לבחון את הקשר בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ובין עיתון "ישראל היום".

לטענת חסון, על רקע הפרסומים בדבר השיחה המוקלטת בה הציע מו"ל "ידיעות אחרונות" ארנון (נוני) מוזס לרה"מ סיקור אוהד תמורת קידום חוק "ישראל היום", יש לחקור מחדש את נתניהו ומפלגת "הליכוד" בחשד לעבירה על חוקי הבחירות בשנת 2015.  "מן הראוי לבחון את הדברים שנית", אמר חסון.

לחקור. ח"כ יואל חסון. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
לחקור. ח"כ יואל חסון. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

"האפשרות שבחסות הקשרים העבותיים והאינטימיים שבין ראש הממשלה לבעלי השליטה ב'ישראל היום' התבצעו הפרות חמורות ועקביות של חוקי בחירות, לרבות קבלת תרומות אסורות בצורה של טובות הנאה, נראית היום טרוויאלית מתמיד", הוסיף חסון.

נזכיר כי ב-2009 הגיש ח"כ חסון הצעת חוק תיקון ל"פקודת העיתונות" ולפיו השליטה בעיתון בישראל תהיה רק של תושב או אזרח ישראלי. הביקורת על ההצעה הייתה כי היא מכוונת באופן ישיר לפגוע בבעלים של עיתון "ישראל היום", שלדון אדלסון שהנו אזרח אמריקאי. חסון הכחיש את הדברים.

נוני מוזס במרכז פרשת חקירת נתניהו. מתוך 'הפטריוטים' (א')

עוד צירף חסון לפנייתו למבקר את תצהיר יו"ר מטה הליכוד דאז, ומנכ"ל משרד התקשורת כיום שלמה פילבר, כתגובה לעתירה שהוגשה בבחירות 2015 לוועדת הבחירות ובה הכחשה גורפת לקשר ישיר לעיתון.

בתגובה לעתירה שנדחתה נכתב כי "לתנועת הליכוד, ליו"ר תנועת הליכוד ולראש הממשלה אין ולא היה כל קשר של שליטה או קשר ארגוני כלשהו מכל מין וסוג עם 'ישראל היום' או עם מערכת העיתון או עם עיתונאים הכותבים בו, או שיש בו כדי להשפיע על שיקולי העריכה של העיתון או על תכניו או על הקמתו, היווסדו או ניהולו השוטף".

"לא צריך להיות בעל השכלה משפטית כדי להגיע למסקנה שהתצהיר המצוטט לעיל הוא למעשה תצהיר שקר", תקף חסון וביקש מהמבקר לפתוח בחקירה פלילית בנושא.

פרשת 2000. מתוך "לפני כולם" (א')

לדרישתו של חסון לפתוח בחקירה ולטענתו כי מדובר בתצהיר שקרי הצטרף גם עו"ד שחר בן מאיר. מאיר שהגיש תלונה לוועדת הבחירות ב-2015 פנה כעת ליועמ"ש אביחי מנדלבליט והעלה כי ייתכן שהקשר לכאורה בין רה"מ לעיתון יוביל לחקירה בחשד לעבירות מימון בחירות, זאת בנוסף לטענת השוחד על מתן סיקור חיובי בעיתון המתחרה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

המהומות בקטלוניה. צילום: רויטרס

לאן פניה של אירופה אחרי המשבר בספרד?

על רקע האיומים בספרד להשתלט על קטלוניה: מחוזות אחרים באיחוד האירופי מחכים בתור כדי לתבוע עצמאות - מיהם? ולמה עכשיו?