8:28 20/10/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > חמאס מנצל את כאב המשפחות השכולות | פרשנות

חמאס מנצל את כאב המשפחות השכולות | פרשנות

החמאס צופה במשפחות שאול וגולדין מתייפחות בכאב ומנצל זאת לפרסום סרטון בזוי שבוע וחצי לפני יום הזיכרון. זוהי הזדמנות להיענות לדרישת המשפחות לעצור את הסיוע לעזה

ימים לא פשוטים עוברים על המשפחות השכולות. בעוד שבוע וחצי נציין את יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל. ההכנות לאזכרה, צילומים לסרטי זיכרון ושיח שעולה בכותרת פותחים למשפחות את הפצע מחדש. עבור שתי משפחות, משפחת גולדין ומשפחת שאול, הימים קשים אף יותר.

סרטון התעמולה של חמאס. צילום מסך
שאול וגולדין הי"ד. סרטון התעמולה של חמאס. צילום מסך

חמאס רואה בתקשורת הישראלית את השיח הבוטה והקשה בין המשפחות לבין הפוליטיקאים, שומע את הקולות מישראל לפיהן אין שום התקדמות במשא ומתן לשחרורם ומנצל את התקופה הקשה בשידור סרטון תעמולה רע, זול, חסר כל רגישות שמטרתו אחת – לפגוע באתוס הישראלי הכי קדוש, המשפחות השכולות, ולהעמיק מחדש את כאבן. בסרטון מוצגים חללי צה"ל אורון שאול והדר גולדין הי"ד כמי שחיים והופקרו בשבי חמאס ע"י המדינה.

סרטון תעמולה של חמאס. צילום מסך
מתוך סרטון התעמולה של חמאס. צילום מסך

הזדמנות לאמץ את דרישת המשפחות השכולות

השבוע שוחחתי בתכנית "לפני כולם" בערוץ 20 עם הפרופסור שמחה גולדין – אביו של סגן הדר הי"ד שמוחזק על ידי החמאס. שאלתי אותו האם הוא מקבל באופן רשמי מידע מממשלת ישראל בנושא המשא ומתן לאור פיזור האמירות מצד החמאס כי יש התקדמות במגעים באמצעות מתווכים.

גולדין אמר שני דברים חשובים בתשובתו: האחד שאין שום התקדמות והדבר השני שדרישות החמאס לשחרור מחבלים כלואים כנגד התחלה של משא ומתן לא מקובלות עליו. צריך הרבה מאוד תעצומות נפש כדי לבוא ולומר למצלמה 'אני אבא של הדר גולדין, עם כל הכאב לא מוכן לשחרר מחבלים בתמורה להתחלה של משא ומתן על השבת בני'.

פרופ' שמחה גולדין. מתוך 'לפני כולם' (א'-ה', 19:15)

היום יותר מתמיד זו הזדמנות גדולה מאוד לממשלת ישראל לאמץ את דרישת המשפחות השכולות ולעצור את הסיוע ההומניטרי לרצועת עזה, להקשיח את תנאי המחבלים הכלואים ובכך ליצור מנגנון לחץ משמעותי על הרצועה. צריך להפסיק לסחור ברגשות ולנהל משא ומתן אמיתי להשבת הבנים הביתה.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

נשק בלתי חוקי שנתפס בחירבת צפא. צילום: דובר צה"ל

במהלך אבטחת המתפללים נזרק לעבר הכוחות בקבוק תבערה, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בפעילות ביו"ש נתפס נשק מייצור עצמי ונעצרו 7 מבוקשים