יו"ר ועדת הפנים (הליכוד) מתח היום ביקורת חריפה על מעצרו של הפעיל הציוני רק בגלל שהניף דגל ישראל ביום העצמאות. "אין הצדקה למעצר אזרח נורמטיבי שבא למחות ללא הפרעה לסדר", אמר.

ח"כ יואב קיש. צילום: פלאש90

 

לדברי ח"כ קיש, "המשטרה יכלה לטפל באירוע אבי פרחן בלי להביא אזרחים טובים אזוקים לתחנת המשטרה. לתפיסתי, 'תהלוכת העקורים' ביום העצמאות לא הייתה צריכה לקבל אישור", אמר יו"ר ועדת הפנים בדיון היום על נהלי המעצר של המשטרה בעקבות מעצרו של אבי פרחן.

"זה ציבור מאד קיצוני, שעושה נזק גדול לכלל הציבור הערבי, שרובם אזרחים טובים. מכיוון שבג"ץ הכריע שיש להתיר את הצעדה, זה היה אירוע מאתגר מבחינת המשטרה. הייתה כאן טעות מבצעית. היה צריך לעצור את רכבם של המוחים היהודים לפני שעלו על השביל הצר שבו נסעו משתתפי התהלוכה, וגם בנקודה שהשוטרים סברו שיש להוציא את המוחים היהודים משם, אין הצדקה ליחס ולתנאי המעצר".

עוד הוסיף ח"כ קיש: "היה צריך להתנהל אחרת. מדובר באדם נורמטיבי, שלא היה צריך להגיע לתחנת המשטרה. אני מקבל שהיה צריך להכניסו לניידת, אבל למה לא לקחו אותו לחפ"ק, ושם להזהיר אותו שאם תחזור, אז תיעצר? בזה היה נפתר האירוע. הייתה כאן עיקשות ורצון להראות – לא הקשבת לי, אדאג לטפל בך. אי אפשר לקבל התנהלות כזו מצד שוטרים. גם הודעת דוברות המשטרה, שסתרה את מה שקרה בשטח היא הפרת אמון והוועדה מבקשת להבין איך זה קרה".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.