יו"ר הקואליציה דוד ביטן משוכנע שלמרות הרינונים על בחירות קרובות, הממשלה יציבה. באירוע שבתרבות בחולון, בהנחיית נחמה דואק, אמר ח"כ ביטן: "הקואליציה יציבה. אף אחד לא רוצה בחירות, גם לא ראש הממשלה. אם נשרוד את חודש נובמבר הממשלה לא תתפרק".

ח"כ ביטן אומר את הדברים לאחר שכמה פוליטיקאים בכירים משוכנעים שראש הממשלה מעוניין ללכת לבחירות בחודשים הקרובים, עוד לפני הבחירות לרשויות המקומיות שייערכו באוקטובר הבא, זאת כדי לזכות לתמיכה אקטיבית של ראשי הערים של הליכוד וגם לאור החקירות בפרשת המתנות.


מתוך 'לפני כולם' (ה')

ביטן התייחס גם למפכ"ל המשטרה ואמר: "אני מאוד מאוכזב מהמפכ"ל ומהיועץ המשפטי אבל אני לא מבקש להחליף אותם. ההגנה על הנחקר היא לא פחות חשובה. חוק ההמלצות אומר שאם יש פרקליט מלווה, אין צורך בהמלצה. אם אין, הם יכולים להמליץ. הנושא של הגנה על נחקרים הוא חלק משלטון החוק ובמדינת ישראל, זה עבר את הגבולות"!. באשר להצעת ח"כ אמסלם להוריד את שכר המפכ"ל אמר ביטן: "החוק של אמסלם הוא שקר וכזב. הוא לא הגיש ואני לא אתמוך בהצעה כזו".

באשר ל-800 מיליון השקלים שיועברו ליהודה ושומרון אמר: "אלו אותם 800 מיליון שהיו מיועדים למועצת יש"ע. הם רצו נייר ולא רק הבטחות וביקשו שאהיה חתום וערב עליו. אלו סכומים שהם כלום לעומת השקעות אחרות. הם גם צריכים לקבל ביטחון ואיכות חיים סבירה".
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20