ח"כ אמיר אוחנה (הליכוד) התראיין לאולפן "היום הזה, והתייחס לפנייתו לפייסבוק שבה דרש להחזיר את הפרופיל של הפובלציסט הימני המכונה אדם גולד שהוסר מהרשת לאחר שכתב פוסט נוקב על מחלקת הבג"צים במשרד המשפטים.

הרשת געשה סביב הפרופיל, שהוא מאוד פופולרי, אבל גם מאוד חשוב", מספר ח"כ אוחנה. "הוא חושף הרבה פעמים את המאחורי הקלעים של מערכת המשפט הישראלי ושל השופטים והפקידים בפרקליטות, דברים שהציבור לא נחשף אליהם אבל משפיעים עליו מאוד מאוד. ואכן הבוקר פניתי לגורמים בפייסבוק וביקשתי הסבר מדוע הוסר הפרופיל, כי זה מעניין. יש פה פגיעה משמעותית בחופש הביטוי. התשובה שקיבלתי היא שהייתה טעות, והסירו את החסימה ואפילו שלחו התנצלות. אני מודה לפייסבוק על הטיפול המהיר והיעיל".

ח"כ אמיר אוחנה. צילום: פלאש 90
ח"כ אמיר אוחנה. צילום: פלאש 90

על התנהלותה של מחלקת הבג"צים אומר אוחנה כי "מדובר בסיפור מטריד על אחת המחלקות החשובות במדינת ישראל". לדבריו, "מחלקת הבג"צים מייצגת את עמדת המדינה בשלל עתירות שמוגשות ע"י שלל ארגונים נגד מדינת ישראל. למשל נגד ביטול חוקים, למשל לביטול מתקן השהייה של מסתננים, למשל בעניינים ביטחוניים, הריסת מבנים וכו'. כאשר אנחנו רואים אדם שהיה חלק מארגונים שממומנים על ידי הקרן לישראל חדשה, שעמד בגשם ודפק מחוץ לדלת הנשיא אהרון ברק בעד שחרור אסירי חמאס, וזה האדם שמייצג את העמדה של מדינת ישראל – זה אכן סיפור מטריד.

"אני חושב שבקרוב נצטרך למנות ראש למחלקת הבג"צים ואני אפעל מול שרת המשפטים שתפתח למכרז חיצוני, ולא דווקא מישהו ממחלקת הבג"צים, שלא נקבל עוד מאותו הדבר. מכאן, החשיבות של חשיפת הסיפור. מהמעט שהצלחתי לברר – הסיפור מאומת, יש לו תימוכין גם מחוץ לפרופיל שלו".

באשר לפטירת אשתו של ח"כ יהודה גליק, יפה גליק ז"ל אומר ח"כ אוחנה: "את יפי זכיתי להכיר, ברגעים קשים. זה אחרי ניסיון ההתנקשות ביהודה. גיליתי את מה שז'בוטינסקי כתב עליו נפש ערוגה מחוטי פלדה ומשי, ולמושג הזה קרא ז'בוטינסקי אשה. כאילו הוא נכתב על יפי, התיאור הזה. אין לי מילים להביע את הצער, יהודה הוא חבר יקר. הוא אדם טהור לב, שאי אפשר לעמוד לידו ולחבק אותו ברגעים האלו. אני שולח מכאן את תנחומיי ליהודה ולמשפחת גליק ולכל מי שהכיר את המשפחה".