2:45 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > ח"כים ערבים קוראים למרד בעקבות "חוק המואזין"

ח"כים ערבים קוראים למרד בעקבות "חוק המואזין"

בעקבות "חוק המואזין" שעבר בוועדת שרים לחקיקה בתחילת השבוע, קוראים חברי הכנסת מהרשימה המשותפת למרד "אני אומר לפלסטינים שיעשו מרד"

חבר הכנסת אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) קורא למרד מצד האזרחים המוסלמים בעקבות הצעת החוק לאסור על בתי תפילה לקרוא למתפללים באמצעות מערכות כריזה ("חוק המואזין"). אמש (שני) התראיין בנושא חבר הכנסת אחמד טיבי לרשת "אלמיאדין" וקרא למרד: "אני אומר לפלסטינים שיעשו מרד נגד החוק הזה ומי שמאחורי החוק הזה – נתניהו. המטרה היא ירושלים".

דיון הפטריוטים בנושא "חוק המואזין"

"מכאן, מתחנת אל מיאדין, ומעל לכל במה, אני אומר ואני חוזר צריך שתהיה סרבנות ומרד נגד החוק הזה, שאף אחד לא יציית לחוק הזה. אני קורא לכל העם שלי שיסרבו לחוק הזה עד שהוא יגיע לקריאה שלישית בכנסת ויאשרו אותו". כך אמר בראיון ח"כ טיבי.

טיבי השווה בין קריאת המואזין בקולי קולות חמש פעמים ביום לבין הצפירה המודיעה על כניסת השבת: "גם לנו בימי שישי ושבת מפריעה הצפירה, גם אנחנו בחגים לא יכול לנסוע ביום כיפור בגללכם, אבל אנחנו לא מדברים על זה ולא מתנגדים".

זועבי: "הם מוזמנים ללכת משם, אם סבלם גדול כל כך"

יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה, אמר על הצעת החוק לפני ההצבעה בוועדת השרים "מדובר בעוד חוק בסדרה של חוקים גזעניים ופופוליסטים שכל מטרתם היא יצירת אווירה של שנאה והסתה כלפי הציבור הערבי. הרי קיימים חוקים ותקנות על רעש שחלים גם על מסגדים לכן ברור שכל מטרת החוק היא סימון של המסגדים כגורם בעייתי. מדובר בפגיעה בוטה בחופש הדת של המוסלמים והמשך של גל הרדיפה שמוביל ראש הממשלה".

גם ח"כ חנין זועבי, חברת מהרשימה המשותפת, זעמה על החוק. "הסובלים מקול המואזין הם דווקא אלה שבחרו להתיישב על יד המסגד וכמו שהם באו, הם מוזמנים ללכת משם, אם סבלם גדול כל כך. חוק המואזינים של ח"כ מוטי יוגב, שואף לשנות את המציאות ואת סדרי העולם, אך לא בסדר הנכון: לא כופים שינוי על נוף ועל טבע המולדת. עשייה כפויה לא מתרחשת מתוך הזדהות עם המקום, אלא דווקא מתוך שנאה לו. אם קול המואזין כל כך מפריע לאותם "אוהבי המולדת" ששונאים את כל מאפייניה, שיעברו להתגורר במקום אחר".

מניעת פגיעה בשנתם של רוב האזרחים

החוק המונע את רעש המואזין עבר בתחילת השבוע בוועדת שרים לחקיקה. ח"כ מוטי יוגב, יוזם הצעת החוק בתגובה לאישור החוק: "אין בכוונתנו לפגוע בחופש הדת אלא להביא למניעת פגיעה בשנתם של רוב האזרחים הנפגעים בשנתם מקריאת המואזין, תלמידים עייפים בכיתותיהם גם במגזר הערבי, נהגים העייפים בנהיגתם, תינוקות המתעוררים בשנתם על אף שהתקינו חלונות כפולים הסגורים קיץ וחורף".

יוגב הוסיף כי ישמח להגיע להסדר בדיונים שייערכו בוועדות לאחר אישור החוק בקריאה טרומית והוסיף: "בשורה התחתונה – אנחנו מעוניינים להגיע לתוצאות ואני שמח שהנושא החשוב עלה שוב לסדר היום ואף קיבל דחיפה משמעותית לאחר אישור החוק בועדת השרים ותמיכת הממשלה בו".

 

 

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_4

"מרצ היא מפלגה של חונטה"

יו"ר מרצ הודיעה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי תעזוב את משכן הכנסת, אך תישאר בתפקידה במפלגה על מנת לקדם פריימריז פתוחים. הפטריוטים דווקא מפרגנים