קרב בגבול : אחרי שבועות של שקט, כוח צה"ל שעסק בפעילות סיור שגרתית על הגבול זיהה הבוקר ירי לכיוונו מהצד הסורי שביצעו מחבלי . כלי טיס של ירה לעבר מקורות הירי וחיסל את ארבעת המחבלים שירו במקלע כבד מטנדר. לא היו נפגעים לכוחותינו.

חוסלו. מחבלי דאעש.
חוסלו. מחבלי דאעש.

הכוח הצה"לי, מגדוד סיור של גולני, שכב במארב סמוך מאוד לגבול באזור היישוב נוב. הכוח הגיב בירי נשק קל לעבר מחבלים שירו לכיוונו, ולאחר מכן נורו לאזור גם כמה פצצות מרגמה. המיקום שבו אירעה התקרית נחשב חריג ביחס לארועים דומים בעבר, זאת מאחר שפלג של דאעש בשם "צבא חאלד בן אל-וליד" שולט באזור שממנו בוצע הירי. נכון לרגע זה אין הנחיות חריגות לאוכלוסייה האזרחית בגולן.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: במהלך פעילות מבצעית של כוח צה"ל בדרום רמת הגולן, הכוח זיהה ירי נק"ל ופצצות מרגמה שנורו לכיוונו על ידי מחבלים. במקום התפתחו חילופי אש. אין נפגעים לכוחותינו. בתגובה צה"ל תקף ופגע בחוליית מחבלים. צה״ל לא יסבול פגיעה בריבונות מדינת ישראל ויגיב בחומרה לכל ניסיון להפר אותה".

מתוך 'לפני כולם' 27.11.16

אתמול כמה פלגים של המורדים ובראשם תנועת "אחראר א-שאם" האיסלאמיסטית הכריזו על תחילת מבצע נוסף נגד כוחותיו של אסד במרחב קוניטרה בדרום סוריה, בשם "אדום הדרום".

המבצע נועד בראש ובראשונה להסיר את המצור של המשטר על אזורים שנמצאים בשליטת המורדים, סמוך לא-רוטה המערבית שבפרברי דמשק. באחת ההודעות של פלגי המורדים נמסר כי הם שואפים להשתלט על עמדות צבאיות של המשטר בפרבר הצפוני של קוניטרה – מהאזורים הבודדים שבהם נותרה למשטר אחיזה במרחב קוניטרה.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.