22:24 18/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > חיילי 'הנח"ל החרדי' הותקפו במאה שערים

חיילי 'הנח"ל החרדי' הותקפו במאה שערים

לוחמי גדוד "נצח יהודה" נקלעו להפגנה של חרדים קיצוניים בככר השבת נגד גיוס בני ישיבות. החיילים השיבו בשירה לקריאות הגנאי

מי שעבר אתמול בערב (א') בככר השבת, בשכונת מאה שערים בירושלים, צפה במחזה מעט שונה. לוחמי חטיבת כפיר מגדוד נצח יהודה ("הנחל החרדי") שחלפו במקום, נקלעו להפגנה של חרדים קיצוניים נגד גיוס בני ישיבות.

 חיילי נצח יהודה אמש (א') בככר השבת. צילום: יוסי קלאר

המפגינים שהתפרעו עוד קודם לכן, קיבלו את החיילים החרדים והדתיים, שנאלצו לרדת מהאוטובוס בשל ההתפרעויות, בקריאות גנאי "חרד"קים החוצה" ו-"ציונים החוצה". החיילים מצידם לא התרגשו והשיבו בריקודים ובשירת "והיה מחנך קדוש" ו-"עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה" לעיני המפגינים הנבוכים.

יוסי קלאר שנכח במקום וצילם את האירוע כתב על כך בעמוד הפייסבוק שלו: "לא בכל יום נקלע אדם לכיכר השבת. לא בכל יום יש בו הפגנה נגד אדם המסייע לגיוס. לא בכל יום עובר שם בדיוק אוטובוס של חיילי נצח יהודה. לא בכל יום הלוחמים יוצאים מהאוטובוס ללא חשש.
לא בכל יום הם מתחילים לשיר ולרקוד על אפם ועל חמתם של המפגינים. ערב יום כיפור, אנו משכימים והם משכימים".

ההפגנה התקיימה בשל מעצרו של חרדי שהואשם בתקיפת הרב משה הבלין, רבה של קרית גת וראש ישיבת חב"ד בעיר, שלדברי תוקפיו חתם על הסכם מול צה"ל בעניין גיוס חסידי חב"ד.

השר ליברמן: להחמיר עם התוקפים

הרב הותקף על ידי הקיצוניים בחודש שעבר, בשעה ששהה בביתו עם רעייתו הרבנית. עדי ראיה סיפרו כי למקום הגיעו לפחות 20 פעילים שצעקו ופיזרו כרוזים נגד הרב. הרב הבלין ואשתו ניסו ללא הצלחה להבריח את המוחים. רעיית הרב פונתה לבית החולים לאחר שחשה ברע.
 המשטרה עצרה אז שלושה מהתוקפים.
הפטריוטים מדברים על תקיפת הרב הבלין

"יש להעביר מסר ברור לאותם מתפרעים שמדינת ישראל לא תסבול כל סוג של הסתה או אלימות נגד אותם חיילים ורבנים", אמר  שר הביטחון ליברמן בתגובה לתקיפה. השר דרש "למצות את הדין ולהחמיר בענישה כלפי תוקפיו של הרב משה הבלין".

לדברי השר, "תקיפת הרב היא חציית קו אדום והמקרה הזה צריך שישמש בידי מערכת אכיפת החוק תמרור אזהרה כלפי אלו שמאיימים, משמיצים ופוגעים בחיילים חרדים ובמי שפועל למען שילובם של החרדים בצה"ל".

"רק פעולה החלטית ובלתי-מתפשרת וענישה משמעותית כלפי אותם תוקפים תוכל לשים סוף לתופעות הפסולות הללו ואני מצפה ממערכת אכיפת החוק על כל זרועותיה לפעול בהתאם", הוסיף ליברמן.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

גדי איזנקוט וההשפלה בנבי סלאח. צילום: פלאש 90, צילום מסך

מילואימניקים לרמטכ"ל: חדד נהלים ומנע השפלה נוספת

בעקבות ההשפלה בנבי סלאח: סא"ל במיל' אייל פלטק פנה לרמטכ"ל גדי איזנקוט בדרישה לחדד את הנהלים במשימות של ביטחון שוטף: "ייבש הדיו מלתאר את גודל ועוצמת ההשפלה"