דף הבית > אקטואליה וחדשות > חוצפה: האיחוד האירופי מתעד יישובים ישראלים באמצעות רחפנים

חוצפה: האיחוד האירופי מתעד יישובים ישראלים באמצעות רחפנים

רחפן צילום שהתרסק ביער בהר חברון ונמסר ליחידת הרחפנים של תנועת רגבים חשף כי האיחוד האירופי מתעד יישובים ישראלים ומקומות רגישים ביו"ש. צפו בתיעוד המפליל עד לרגעי ההתרסקות

כרטיס צילום שחולץ מרחפן צילום שהתרסק, חשף פעילות מסוכנת של אנשי האיחוד האירופי ביהודה ושומרון, שתיעדו יישובים ישראליים בדרום הר חברון, כך נחשף הערב (שני) במהדורת חדשות 2.

צילום: באדיבות רגבים

הסיפור החל כאשר תושב היישוב מעון שבדרום הר חברון הבחין ברחפן צילום שהתרסק ביער הסמוך ליישוב, והעביר את שבריו לידי 'יחידת הרחפנים' של תנועת רגבים.

לאחר חילוץ קבצי הצילום מכרטיס הזכרון ששרד את ההתרסקות הופתעו אנשי יחידת הרחפנים לגלות את זהות הצלמים – אנשי האיחוד האירופי בשיתוף פלשתינים, שצילמו במספר רב של סרטונים את היישובים הישראליים באיזור, בהם גם ממוקמים בסיסי צה"ל ואנטנות בטחוניות.

מהסרטון האחרון שקדם להתרסקות, בו מתועד היישוב מעון, מסתמנת ככל הנראה שיטת הפעולה שננקטה: הרחפן המריא מכפרים פלשתינים הסמוכים ליישובים הישראליים, וערך מעליהם גיחת צילום בת מספר דקות.

במערכת הבטחון, ככל הנראה, לא הכירו את פעילות התיעוד האסורה.

"מה שהתחיל בפעילות של בניה בלתי חוקית ממשיך כעת לפגיעה ביטחונית", אומר עובד ארד, מנהל מחלקת השטח בתנועת רגבים. "כבר שנים שהאיחוד האירופי מעורב בפעילות בניה בלתי חוקית ברחבי יהודה ושומרון, כעת מתברר שעובדי האיחוד האירופי, יחד עם פלשתינים, אף מתעדים יישובים ישראליים ומקומות רגישים ביהודה ושומרון. משרד החוץ חייב להגיב באופן חריף וחד משמעי כנגד פעילות זו, שמהווה חצייה של קו אדום ומסוכן".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

מועמד הימין לנשיאות ברזיל: "אטהר את המדינה מיריבים"

ימים לפני הסבב השני והסופי של הבחירות לנשיאות לברזיל, ז'איר בולסונרו מוביל בפער ניכר על יריבו מהשמאל, ומבטיח לתומכיו טיהור יריבים "מהסוג שלא ראיתם בהיסטוריה של ברזיל"