2:58 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > חולדאי: "נתניהו מוציא הודעות כאחרון הטוקבקיסטים"

חולדאי: "נתניהו מוציא הודעות כאחרון הטוקבקיסטים"

בעיריית ת"א תקפו את התנגדותו של רה"מ נתניהו להסבת ביה"ס 'שבח מופת' לבי"ס לילדי מסתננים. בהפגנת התושבים נשרפו איורים עם דמותו של חולדאי

בעיריית תל אביב יפו תקפו הערב (ד') את רה"מ בנימין נתניהו, אשר הביע התנגדות להסבת ביה"ס 'שבח מופת' למוסד לימוד של ילדי מסתננים. זאת לאחר שבהחלטה חד צדדית, קבעה העירייה כי בית הספר 'שבח מופת' יקלוט לשורותיו החל מהשנה הבאה ילדי מסתננים בלבד. יותר לא יוכלו ילדים יהודים משכונת התקווה, נווה שאנן, כפר שלם והאזור להירשם אליו.

הפטריוטים מגיבים לפרשת 'שבח מופת'

"למרבה הצער, על אף פניותיה של עיריית תל אביב-יפו לראש הממשלה, בוחר ראש הממשלה להוציא הודעות כאחרון הטוקבקיסטים, במקום לטפל בבעיית הזרים שהוא עצמו היה שותף ליצירתה", הגיבו בעירייה.

בי"ס 'שבח מופת' בדרום תל אביב
בי"ס 'שבח מופת' בדרום תל אביב

לדבריהם "על אף כל ההודעות לעיתונות והפוסטים שהוציא, לא ראינו כי הביא להחזרת הזרים לארצות מוצאם כפי שהבטיח. כפי שנכתב במכתב ששלח ראש העירייה לשרי הממשלה ולראש הממשלה בחודש יולי, צופה העירייה גידול של פי שלושה במספר ילדי הזרים בתל אביב-יפו. לכן, נאלצת העירייה לפתוח במהלך השנים הקרובות בין ארבעה לשמונה בתי ספר יסודיים ובין שלושה לארבעה בתי ספר על יסודיים כדי לספק כיתת לימוד לילדים אלה".

הפגנת "עוטף תחנה מרכזית" – שרפו איורים של חולדאי

בתוך כך מתקיימת בשעה זו הפגנתם של תושבי דרום תל אביב. "חולדאי מוביל מהלך ברור ואכזרי להחלפת אוכלוסין בעוטף תחנה מרכזית. הוא אפילו לא מסתיר את זה. כל מרחב ציבורי וכל מבנה עירוני בשכונות מופקע לטובת האוכלוסייה הזרה, ובעיקר לטובת הילדים שלה", נמסר ממארגני ההפגנה.

ההפגנה הערב. צילום: שפי פז, החזית לשחרור דרום ת"א

מפגיני 'עוטף תחנה מרכזית'. צילום: שפי פז, החזית לשחרור דרום ת"א
מפגיני 'עוטף תחנה מרכזית'. צילום: שפי פז, החזית לשחרור דרום ת"א

"בקצב מזורז ובעידוד ותמיכת ראש העיר אנחנו, תושבי השכונות, הופכים למיעוט אתני. ורגע לפני שיהיה מאוחר מידי אנחנו יוצאים להחזיר מלחמה. גמרנו עם ההפגנות השקטות והמסודרות, גמרנו להתחנן לתשומת לב. אם חולדאי רוצה מלחמה, הוא יקבל מלחמה", הם מוסיפים.

המפגינים שרפו איורים עם דמותו של ראש העיר חולדאי, וקראו קריאות בגנותו ונגד ראש הממשלה. בנוסף, נשארו המפגינים שלטים הדורשים "תחזירו לנו את השכונות" ואף לבשו חולצות עם הכיתוב "אל ייאוש, בקרוב הגירוש".

עוד אמרו המפגינים כי "אנחנו פותחים סדרה של הפגנות ופעולות מחאה חריפות נגד הפיכת השכונות למתחם חינוך לצאצאי הילודה הפראית של המסתננים. בגינת לווינסקי היתה תחנת משטרה. בשבוע הבא יהיו שם 6 כיתות א׳ לילדי מסתננים, כצעד הראשון להקמת קריית חינוך בכל שטח הגן". הם הוסיפו סקור את מבני הציבור ומוסדות הלימוד שעברו הסבה לרווחת המסתננים.

לדברי שפי פז מארגון "החזית לשחרור דרום ת"א": "ביבי שתק תשע שנים ולא הוציא הצהרות חד משמעויות לטובת השכונות שהופקעו בציניות לטובת המסתננים. עכשיו פתאום, כשליברמן כופף לו את היד, הוא נזכר לדבר. אני מצפה לשמוע ממנו הצהרה לוחמנית אמיצה וחד משמעית נגד הרס השכונות. אני רוצה לשמוע אותו אומר 'אני לא ארשה לגנבי גבול לכבוש שכונות יהודיות בתל אביב'".

שריפת איורים של חולדאי. צילום: שפי פז, החזית לשחרור דרום ת"א
שריפת איורים של חולדאי. צילום: שפי פז, החזית לשחרור דרום ת"א

רה"מ: "מתנגד להפיכת 'שבח מופת' לבי"ס למסתננים"

בהודעה שהוציא מוקדם יותר היום (ד') לתקשורת, התנגד בתוקף רה"מ בנימין נתניהו להפיכתו של ביה"ס 'שבח מופת' למוסד לימוד לילדי המסתננים.

נושא סגירת בית-הספר במתכונתו הנוכחית והפיכתו למוסד לימוד למסתננים, עלה בישיבת הממשלה שהתקיימה אתמול, לאחר ששר הביטחון אביגדור ליברמן עקץ בנושא את שר החינוך נפתלי בנט.

"ראש הממשלה תומך בהשארת בית-הספר כפי שהוא – בית-ספר מעולה, שהקימו עולים מברית-המועצות לשעבר מתוך רצון לשפר את מערכת החינוך הישראלית בתחומים המדעים, המתמטיקה והאומנויות", לשון ההודעה.

מתנגד להסבת בי"ס 'שבח מופת' לבי"ס לילדי מסתננים. רה"ב בנימין נתניהו צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
מתנגד להסבת בי"ס 'שבח מופת' לבי"ס לילדי מסתננים. רה"ב בנימין נתניהו צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

עוד נכתב כי "לבית-הספר "שבח מופת" הישגים גבוהים והוא מצטיין בבחינות הבגרות. הוא מוערך גם בשל שיתוף הפעולה שלו עם יחידות צה"ל ובהן חיל המודיעין וחיל הים. לצד הישגיו המקצועיים מורשתו של "שבח מופת" נטועה בלב ההוויה הישראלית, כבית-הספר ששבעה מתלמידיו נרצחו בפיגוע האכזרי ב"דולפינריום" בשנת 2001".

בנוסף נמסר בהודעה כי רה"מ "מצפה מכלל הגורמים – החינוכיים, הממשלתיים והעירוניים – לתמוך בהשארתו במתכונתו הנוכחית – לטובת מערכת החינוך ואזרחי ישראל".

ועד ההורים מתכנן להשבית

מחר (ה') בשעה 9:00 בבוקר מתכנן ועד ההורים השבתה. "הם החליטו שהם לא פותחים את שנת הלימודים והם עושים הפגנה בתוך בית הספר. יגיעו המון בוגרים של בית הספר, הורים וחברי כנסת", אמר מנהל ביה"ס 'שבח מופת' מקס סיוון בשיחה עם אתר ערוץ 20.

מפגיני 'עוטף תחנה מרכזית' הערב (ד'). צילום: שפי פז, החזית לשחרור דרום ת"א
מפגיני 'עוטף תחנה מרכזית' הערב (ד'). צילום: שפי פז, החזית לשחרור דרום ת"א

סיוון הודיע כי מבחינת המערכת הם מתכוננים לפתיחת השנה כרגיל, הוא אינו מסכים עם החלטת ועד ההורים ואומר: "אני לא אוהב שמשביתים ילדים, אני הייתי מתחיל את שנת הלימודים כמו שצריך, בשקט. הייתי מעדיף שוועד ההורים יעשה פניה לעיריית תל אביב וישבו לנהל איזשהו משא ומתן, הבעיה היא שעיריית תל אביב לא משתפת את ועד ההורים".

עוד סיפר כי קליטת המסתננים עלולה להוביל לסגירת ביה"ס "כי היום, בתכניות הלימודים שלנו עובדים עם שתי יחידות צה"ל – חיל הים ויחידת הסייבר – שתי המגמות האלה ייסגרו כי החבר'ה האלה לא מתגייסים לצה"ל". מה שיביא לעזיבה של 70% מהמורים המלמדים את מקצועות ההנדסה, הרובוטיקה והמחשבים.

לדבריו זהו "חלום הבלהות שלנו, שבסופו של דבר אם אנחנו לא קולטים תלמידים אחרים, וזה הופך להיות רק תלמידים מסתננים, אחרי 3 שכבות של מסתננים המגמות האלה יצטרכו להיסגר".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_4

"מרצ היא מפלגה של חונטה"

יו"ר מרצ הודיעה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי תעזוב את משכן הכנסת, אך תישאר בתפקידה במפלגה על מנת לקדם פריימריז פתוחים. הפטריוטים דווקא מפרגנים