0:03 19/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > תעצרי בצד: ח"כ זועבי נתפסה נוהגת בשלילה

תעצרי בצד: ח"כ זועבי נתפסה נוהגת בשלילה

כח שיטור שעצר נהגת שהשתמשה בטלפון הנייד תוך כדי נהיגה, התפלא לגלות שמדובר בח"כ חנין זועבי שרשיונה לא היה בתוקף

פעילי ימין הפגינו, זועבי נעצרה ע"י שוטר. ח"כ חנין זועבי  (הרשימה המשותפת) קיבלה אתמול דו"ח תנועה לאחר שהשתמשה בטלפון הנייד בזמן נהיגה, כך דווח היום (ג') ב- Ynet.

תעצרי בצד. ח"כ חנין זועבי. צילום: אדי ישראל
תעצרי בצד. ח"כ חנין זועבי. צילום: אדי ישראל

בעקבות הפגנת פעילי הימין שהתקיימה אתמול (ב') בכפר עארה מול בית הורי המחבל נשאת מלחם שביצע את הפיגוע בפאב "הסמטה", תיגברו כוחות משטרה רבים את האזור. כח שיטור בכביש 65, הבחין בנהגת שמשתמשת במכשיר הנייד בזמן הנהיגה וביקש ממנה לעצור בצד.

הנהגת התגלתה כלא אחרת מח"כ חנין זועבי. במהלך רישום הדו"ח, בדיקה במסוף המידע המשטרתי העלתה כי רשיון הנהיגה שלה נפסל. הבוקר הגיעה זועבי אל משרד הרישוי כשהעוזר שלה נוהג עבורה.

"הרשיון של ח"כ זועבי לא בפסילה. הוא בתוקף עד מאי 2017. אבל היא חייבת קורס נהיגה לכן הרישיון שלה בהתליה", מסר הדובר של ח"כ זועבי. לדבריו, "היא לא דיברה בטלפון, היא רק הכניסה את הטלפון למטען. אבל השוטר לא קיבל את הטענה הזו ונתן לה דו"ח על שימוש בטלפון".

מסתבכת סדרתית

בחודש שעבר ננזפה חברת הכנסת ב"נזיפה חמורה" ע"י ועדת האתיקה של הכנסת, לאחר שבחודש יוני האחרון עמדה על דוכן הכנסת ועוררה מהומה בשעת הדיון בנושא הסכם הפיוס עם טורקיה. לאחר הדיון הוגשו תלונות רבות של חברי כנסת ואזרחים נגד זועבי שהשוותה את חיילי צה"ל לרוצחים. זועבי עצמה קבלה גם היא נגד אותם חברי כנסת והכחישה כי כינתה את חיילי צה"ל רוצחים. לדבריה השימוש במילים "נרצחו", "רצחו" ו"רצחתם" התמקדו בקורבן וכוונו לממשלה.

הסערה שעוררה ח"כ זועבי במליאה

בהחלטה וועדת האתיקה ביחס לח"כ זועבי  נאמר כי התבטאויותיה קיצוניות מתריסות ונמצאות "על גבול חופש הביטוי". עוד נכתב כי "על אף שאכן לא אמרה 'חיילי צה"ל רוצחים', רוב חברי הוועדה מקבלים בדוחק רב את ההסבר כי לא התכוונה להאשים את חיילי צה"ל בהיותם רוצחים, וסבורים כי בצדק הובנו הדברים על ידי חברי הכנסת והציבור".

בשל חופש הביטוי הרחב לזועבי וההפרעות לנאומה בחרו בוועדה כי לא יחמירו עימה הפעם. דעת מיעוט בוועדה סברה כי ההתבטאויות הן פוליטיות ולגיטימיות. כל חברי וועדת האתיקה היו תמימי דעים כי זועבי הטעתה את יו"ר הישיבה עמאר כי בכוונתה להתנצל ועל כן היא קיבלה נזיפה חמורה.

בחודש פברואר ועדת האתיקה של הכנסת השעתה את זועבי למשך ארבעה חודשים, לאחר שנפגשה עם משפחות המחבלים שביצעו באוקטובר שעבר פיגוע ירי ודקירה בשכונת ארמון ורצחו את חיים חביב, אלון גובברג וריצ'רד לייקין הי"ד.

בנוסף בחודש ינואר הודתה זועבי בסעיף "העלבת עובד ציבור" והורשעה במסגרת הסדר טיעון , לאחר שעפ"י כתב האישום ביזתה שוטרים ערבים בדברים הבאים: "נידוי חברתי, צריך לירוק להם בפרצוף, אלה שמעידים עם… נגד בנינו ובנותינו, אלה שמשתפים פעולה עם המדכא נגד בני עמם, צריך לנקות בהם את הרצפה. לא ללחוץ להם את היד, ולא ניתן להם להיות בינינו, ושיפחדו מאיתנו. שיפחדו מה'שבאב' שנעצרים על סמך המידעים שהם שולחים. אלה הם שמוסרים מידע למשטרה, שלפיו עוצרים את הצעירים שלנו ואת בנותינו. בשיא החוצפה עומד כאן בינינו בשיא החוצפה".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_5

"עיתונאים לא צריכים לארגן הפגנות"

עיתונאי "ידיעות אחרונות" יועז הנדל הודיע שיארגן הפגנה נגד השחיתות שבה יקחו חלק אנשי ימין. הפטריוטים פחות התחברו