0:13 19/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "התקשורת מתעלמת מהרצחנות ומתעסקת בסוחרים"

"התקשורת מתעלמת מהרצחנות ומתעסקת בסוחרים"

השר גלעד ארדן תקף הבוקר את התקשורת שמתמקדת בסגירת העסקים הערבים באזור הפיגוע, במקום ברצחנות שהובילה לכך

השר לביטחון פנים נגד התקשורת: השר גלעד ארדן התרעם הבוקר בחשבון הטוויטר שלו על העיסוק האובססיבי של התקשורת באי הנוחות של הסוחרים הערבים במקום הפיגוע אמש, במקום ברצחנות הערבית שהובילה לכך.

מתרעם על ההתעסקות בטפל. השר לביטחון פנים גלעד ארדן. צילום: פלאש 90
מתרעם על ההתעסקות בטפל. השר לביטחון פנים גלעד ארדן. צילום: פלאש 90

"לא יאומן- לפי התקשורת בישראל האירוע המרכזי אתמול הוא לא מעשה הטרור ונסיון הרצח של שוטרינו הפצועים אלא סגירת העסקים ברחוב בו התרחש הפיגוע",  כתב השר.

"פשוט עצוב. במקום לעסוק ברצחנות הפלשתינית וסיבותיה עוסקים בלפקפק בכוונות המשטרה שפועלת יום וליל להגן על חיי האזרחים", הצר השר על ההתעסקות בטפל.

"מסתבר שכל המראיינים יודעים מראש מי אחראי ומי לא ומי חף מפשע ומי לא ואיזה סוחר ראה או לא ראה את המחבל. ניתן ממש לוותר על חקירת הפיגוע אולי…", עקץ השר את המראיינים בתקשורת.

נזכיר כי אמש רחובות סאלח א-דין, סולטאן סולימאן והמרכז המסחרי סמוך לשער שכם נסגרו על ידי המשטרה ועיריית ירושלים בעקבות הפיגוע שאירע סמוך לשער הפרחים בעיר העתיקה, בו נדקרו שני שוטרים ונפצעו באורח קשה.

סגירת הציר המרכזי במזרח ירושלים סמוך לשער הפרחים. צילום: שבי ברנס, פלאש 90
סגירת הציר המרכזי במזרח ירושלים סמוך לשער הפרחים. צילום: שבי ברנס, פלאש 90

הפיגוע בשער הפרחים: מצב השוטרת מוסיף להיות קשה אך יציב

אתמול בשעות הבוקר זיהה המחבל, תושב מזרח ירושלים בשנות ה-20 לחייו, שוטר ושוטרת ההולכים לאורך רחוב סולטאן סולימאן לכיוון שער הפרחים, התקדם לכיוונם במהירות, שלף סכין אותה הסתיר בבגדיו, הניף אותה לעברם, הסתער ודקר את השוטר והשוטרת בפלג גופם העליון. על אף הדקירה, השוטר נאבק במחבל, צעד צעד לאחור, דרך את נשקו, ירה לכיוונו ונטרלו.

ההחלטה בעניין סגירת הציר התקבלה על ידי מפקד המחוז והיא מבוססת על שיקולים מבצעיים-חקירתיים-מקצועיים לצורך ביסוס המידע והשלמת חקירת הפיגוע הקשה שארע הבוקר במהלכו מחבל דקר שני שוטרים שנפצעו באורח קשה.

תיעוד הפיגוע בשער הפרחים

ממשטרת ישראל נמסר אז כי "במסגרת הערכת מצב שהתקיימה במשטרה, במהלכה הוחלט על הפריסה המבצעית, תגבור הכוחות ופתיחת הציר והחנויות", וכי "המשטרה פועלת במקצועיות וללא משוא פנים במטרה למצות את חקירת הפיגוע ולהשיב את שגרת החיים והביטחון לכלל תושבי העיר".

בתוך כך, מצבה של השוטרת שנפצעה אמש בפיגוע הדקירה בשער הפרחים ממשיך להיות קשה אך יציב. השוטרת עברה אתמול פרוצדורה לחסימת כלי דם מדמם וניתוח בעמוד השדרה שניזוק מהדקירה העמוקה. היקף וחומרת הפגיעה יתבהרו בימים הקרובים.

השר ארדן והמפכ"ל מבקרים את השוטרים הפצעוים בבי"ח שערי צדק. מתוך טוויטר
השר ארדן והמפכ"ל מבקרים את השוטרים הפצועים בבי"ח שערי צדק. מתוך טוויטר

אמש ביקרו השר ארדן והמפכ"ל רוני אלשייך בביה"ח שערי צדק את השוטר והשוטרת שנפצעו בפיגוע. השר סיפר כי הוא מתפלל לשלומה של הפצועה וציין את גבורתו של השוטר "התרגשתי מאד מגבורתו. הסכין נכנסה בצווארו ויצאה מהצד השני והוא נותר עומד וירה במחבל".

"נעשה הכל בכדי להרוס את בית המחבל במזרח ירושלים שדקר הבוקר את שוטרינו כמה שיותר מוקדם. חובה לנקוט כל צעד שיש בו כדי להרתיע מפגעים נוספים", הבטיח ארדן.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_5

"עיתונאים לא צריכים לארגן הפגנות"

עיתונאי "ידיעות אחרונות" יועז הנדל הודיע שיארגן הפגנה נגד השחיתות שבה יקחו חלק אנשי ימין. הפטריוטים פחות התחברו