16:30 23/10/2017
מבזקים
דף הבית > כלכלה > השר כחלון: "אנשים שאיבדו את רכושם סבלו מספיק"

השר כחלון: "אנשים שאיבדו את רכושם סבלו מספיק"

שרי האוצר והפנים הנחו לטפל בנפגעי טרור ההצתות בצורה היעילה והמהירה ביותר. "נתחשבן אחר כך"

השר כחלון התראיין הבוקר לכלי התקשורת וסיפר כי ביקש מהרשויות שתושביהן נפגעו בטרור ההצתות, לא להתחשבן ולעבוד בצורה היעילה והמהירה ביותר. הוא הבטיח כי התושבים לא ייפלו בין הכיסאות בגלל הטרור.

הבטיח שאזרחים לא יפלו בין הכיסאות. שר האוצר כחלון. צילום: פלאש 90
הבטיח שאזרחים לא יפלו בין הכיסאות. שר האוצר כחלון. צילום: פלאש 90

השר אמר כי רשות המיסים מקימה מערך שמאים בחירום וכי ראש אגף שוק ההון הנחתה את חברות הביטוח לשלוח שמאים. "אחר כך נתחשבן", הוסיף כחלון.

כחלון: "המדינה תיקח אחריות על כל פעילות פח"ע"

נזכיר כי השר עצמו הוא תושב חיפה, אשר נשאר בעיר כדי לתמוך ולסייע לראש העיר יונה יהב, וכי בני משפחתו נאלצו להתפנות לעתלית בעקבות השריפות בעיר.

השריפה בחיפה. צילום: דניאל סקרס
השריפה בחיפה. צילום: דניאל סקרס

השר ביקש להעניק לאזרחים שנפגעו  מענה מיידי ואמר כי המדינה תיקח אחריות על כל אירוע פעילות חבלנית עויינת (פח"ע). "ראש רשות המיסים  שוחח עם ראש אגף החקירות מני יצחקי, ואלה המסכנות שמתגבשות, לכן חבל לדון בהיפוטזות במה שלא היה", אמר כחלון בנוגע לטרור ההצתות.

"כרגע צריכים לתת שירות לאנשים האלה. אנחנו כמדינה עומדים מאחוריהם: חברות הביטוח מופעלות, צוותי שמאים עובדים. ביום ראשון ייפתח מוקד. בדרך לכאן לחפ"ק בחיפה נציג של מס רכוש ייתן מענה מיידי אם צריך איזה משהו וזה העניין", הוסיף.

"אנשים שאיבדו את רכושם סבלו מספיק", סיכם שר האוצר.

פיצויים גם למי שאינו מבוטח

 

מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, הודיע הבוקר על הפעלת קרן מס הרכוש שתפצה את כל מי שניזוק בגל ההצתות, כולל מי שאינו מבוטח.

 מדריך 'כלכלי בלילה': מה לעשות במקרה וניזוקתם בטרור ההצתות?

"במטרה לתת טיפול כמה שיותר יעיל ומהיר לכל האזרחים מאחר ומדובר באירוע פח"ע קיבלנו החלטה לשלוח את כל ממנהלת מס רכוש כדי לתת מענה כמה שיותר מהר לאזרחים שנפגעו" אמר באב"ד הבוקר לחדשות 2.

"ככל שיוכרע שההצתה או הנזק נגרם כאירוע פחע"י המדינה תעמוד מאחורי זה ולא תתחמק מאחריות", הוסיף.

גם שר הפנים אריה דרעי הודיע כי יתגייס לסייע לתושבים שניזוקו. אמש אמר לאחר שיחה עם ראש עיריית חיפה כי "כל פעולות העירייה שקשורות לכיבוי השריפה ימומנו על ידי משרד הפנים".

יתגייס לעזרת התושבים. שר הפנים אריה דרעי. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
יתגייס לעזרת התושבים. שר הפנים אריה דרעי. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בתום תדרוך שנערך אמש בהשתתפות ראש הממשלה, אמר שר הפנים כי כבר ביום ראשון הקרוב יישלח משרד הפנים, באמצעות הרשויות המקומיות ובתיאום עם רשויות המס, שמאים לכלל הבתים שניזוקו, כדי להעריך את שווי הנזק במטרה לתת לאזרחים פיצויים.

כי כבר ביום ראשון הקרוב משרד הפנים דרך הרשויות המקומיות ובתיאום רשות המיסים, ישלח שמאים לכל הבתים שניזוקו, גם כאלה שאין להם ביטוח כדי להעריך את הנזק שנגרם להם בכדי לקבל את הפיצויים.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

חיים כץ 19.10

שר הרווחה: "פרטי ההסכם עם הנכים עדיין לא הגיעו אלי"

שר העבודה והרווחה חיים כץ בראיון "להיום הזה" מבטיח כי העלאת קצבת הזקנה תעלה את כל האזרחים הוותיקים מעל קו העוני וגם: מתי יחל יישומו של ההסכם להעלאת קצבת הנכות?