10:18 21/11/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > טרור ההצתות: השריפה בזכרון יעקב – על רקע לאומני

טרור ההצתות: השריפה בזכרון יעקב – על רקע לאומני

לאחר שנשלל החשד לרשלנות או לגורמי טבע, מאשרים בכיבוי האש: השריפה הגדולה בזיכרון יעקב מקורה בהצתה על רקע לאומני

אישור רשמי של חוקרי כיבוי האש מצביע על כך שהצתה במזיד היא הסיבה לשרפה הגדולה בזיכרון יעקב שפרצה לפני ארבעה ימים. בחיפה, החשד הוא על מספר מוקדי הצתות, שם עצורים שמונה בני אדם בחשד להצתה וחקירתם עוד נמשכת.

השריפה בחיפה. צילום: דותן שגב

דובר מחוז חוף במכבי האש, אורי צ'ובוטרו בראיון לחדשות 10 מסביר: "לאחר שחוקרי הדליקות שלנו סיימו את חקירתם בשטח, אספו ממצאים ולקחו דגימות – המסקנה הבלתי נמנעת היא שנשלל החשד לרשלנות או לגורם טבע, לאור זאת הולך ומתבסס כיוון החקירה של הצתה בזדון".

"הרצף הזה של שריפות בפרספקטיבה של שבוע ימים מעלה תמיהות בכל קנה מידה. גם ניקח את הלחות הנמוכה והרוחות, אנחנו לא ביולי אוגוסט ואין הסבר מתקבל על הדעת של שריפות בקנה מידה כל כך גדול". הוסיף צ'ובוטרו.

שבוע של טרור הצתות:

לפנות בוקר (ו') חוליה פלסטינית מהכפר איסכאכא שבשומרון ניסתה לבצע פיגוע הצתה בעיר אריאל. תושיה של תושבי העיר שחלפו במקום מנעה אסון.

בחיפה כבר דווח על מספר ניסיונות הצתה בעיר, כשתלמידי ישיבה עצרו ערבי בזמן שניסה להצית את העיר. מדובר שרות בתי הסוהר דווח שתצפיתנים זיהו 3 מנסים להצית אזור מסוים הזעיקו את המשטרה שתפסה אותם ולקחה אותם לחקירה.

גם השריפה שפרצה בבית מאיר במהלך הלילה, מקורה בהצתה מכוונת. לאחר שהתקבל דיווח על מספר חשודים שנמלטו מהאזור, עצרה המשטרה אדם החשוד במעשה, והוא הובא לחקירה.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

בית החולים אסותא באשדוד

מטופל חטף נשק ממאבטח בבית חולים אסותא באשדוד ונמלט

מטופל בבית חולים אסותא באשדוד חטף למאבטח במקום את נשקו ונמלט מהמקום. כוחות משטרה רבים הוזעקו לזירה והחל מרדף רגלי אחריו. בתום מרדף נתפס החשוד על ידי השוטרים ונעצר