ראש הממשלה אירח היום בלשכתו את שגרירת ארה”ב באו”ם . רה”מ נתניהו: “תודה על התייצבותך לצד ישראל, שהיא התייצבות לצדה של אמריקה”.

צילום: לע”מ

ראש הממשלה נתניהו אירח את השגרירה הפרו ישראלית בלשכתו ואמר כי התייצבותה לצד ישראל מהווה בעצם התייצבות לצד אמריקה. “אנשים מעריכים את האמת”, אמר ראש הממשלה. “יש לנו אמרה עתיקה בעברית שכשאנשים אומרים את האמת, אפשר לחוש זאת ואנשים חשים זאת. הם לא רק מבינים את זה, הם חשים את זה. ואנו חשים את זה. אנו שמחים לראות את פירות המאמצים שלך. זה הגיון פשוט. הגיון פשוט שלא רואים אותו הרבה, ואנשים מגיבים אליו לאורך קשת מאוד רחבה”.

ראש הממשלה הוסיף ואמר כי “הנשיא טראמפ ואת שיניתם את השיח, ואנשים שמים לב. זה פשוט עושה שינוי אדיר, הן לישראל, הן לארה”ב. ושוב, אני באמת מתכוון לזה, אני חושב שהאו”ם היה מתמוטט, כל מגדל השקרים היה מתמוטט, ואני חושב שאתם פשוט הכנסתם את אותה מילה פשוטה – אמת”.

נתניהו והיילי. צילום: תקשורת ראש הממשלה
“נרגשת להיות כאן”, היילי עם נתניהו. צילום: תקשורת ראש הממשלה

שגרירת ארה”ב באו”ם היילי הגיבה לדברים ואמרה כי היא “נרגשת להיות כאן בישראל, יפהפה כאן. תודה לך על הפגישה, אנו מעריכים זאת”. עוד הוסיפה היילי כי “זה היה פשוט מנהג באו”ם, זה משהו שהם כל כך רגילים לעשות, ואם יש משהו שיש לי אפס סובלנות אליו זאת בריונות, והאו”ם התנהג בכזאת בריונות כלפי ישראל פשוט כי הוא יכול. אנחנו מתחילים לראות שינוי. אני חושבת שהם יודעים שהם לא יכולים להמשיך להגיב כפי שהם הגיבו עד עכשיו, הם חשים שהטון השתנה. דיברנו עם כמה שגרירים בז’נבה שיושבים במועצת זכויות האדם, וכשדיברנו איתם על “סעיף 7 על סדר היום”, הם היו נבוכים מזה. הם הכירו בעובדה שאין בזה שום הגיון. אי אפשר לשבת שם ומכל המדינות, לסמן דווקא את ישראל”.

גם סגנית שר החוץ ציפי נפגשה היום עם היילי והעניקה לה מתנה ייחודית כהוקרה על פעילותה למען ישראל בזירת האו”ם: שרשרת עם תליון מוזהב מעיר דוד, עם סמל המנורה שנמצא בחפירות ליד הכותל הדרומי של הר הבית. זהו עיטור בן 1400 שנה, העתיק מבין העיטורים שנמצאו.

סגנית שר החוץ חוטובלי אמרה: “בשם הציבור הישראלי אני מודה לך על פועלך הרב לתיקון ההטייה נגד ישראל באו”ם ולהלחם על האמת. הנסיון המביש של האו”ם לנתק את הקשר בין העם היהודי לירושלים, מתוך כניעה לתעמולה פלסטינית יוכל להיפסק כאשר ארה”ב מובילה שינוי כיוון באו”ם. אני מעניקה לך את התליון עם המנורה בסימן יובל שנים לאיחוד העיר, שתהיה לך למזכרת כהוקרה על עשייתך הברוכה”.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.