התכנסה בבית החייל בת”א על מנת לדון במועד הפריימריז הקרובים במפלגה. הועידה אישרה ברוב גדול את הצעתו של הרצוג לדחות את קיום הפריימריז ליולי 2017. בפתח הוועדה זכה יו”ר המפלגה, יצחק בוז’י הרצוג למטח . הרצוג ישב על בימת הנשיאות בזמן שחלק מהמתפקדים קראו קריאות “בוז’י הביתה”.

ועידת העבודה היום. צילום: תומר נובורג, פלאש 90
ועידת העבודה היום. צילום: תומר נובורג, פלאש 90

מזכ”ל המפלגה, ח”כ חיליק בר השיב למוחים: “אנחנו יודעים מי הרוב במפלגה, אנחנו גאים בה, ומי שצועק לא בהכרח צודק. מי שרוצה הביתה, שיילך הביתה, אל תאיימו עלינו”. חלק מן המפגינים הגיעו עם שלטים ובהם דמותו של הרצוג ניצבת לצידם של פוטין וארדואן. ח”כ בר קרא להם לעזוב את המפלגה. מוחים אחרים הניפו תמונות של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, על מנת להתריס נגד נסיונותיוי של הרצוג לחבור לקואליציה.

הרצוג עלה לבמה והשיב למפגינים נגדו “כבר קראו לי כלב וזה לא עזר. אני לא הולך לשום מקום. זה הבית שלנו ואנחנו נשמור על הבית הזה ונשמור עליו ממסיתים, מדיחים מפוצצים. מכאן נלך להצביע בהיגיון”. הרצוג הוסיף: “זה הבית שלי וכאן נולדתי, כאן התבגרתי וכאן בסופו של דבר מי שעושה את הרעש גורם נזק לעמדה שלו. במפלגה צריך לדעת לכבד”.

הרצוג שאל את המוחים “אתם רוצים שנהיה “לה פמיליה”, או שנתנהג כמו מפלגה דמוקרטית? אנחנו נשמור על הבית שלנו נגד המסיתים, המעליבים, ונגד המפוצצים, ונלך להצביע ונאמר את דברינו בגדול. זה מוכיח שאת ההתנהגות הזאת של לה פמיליה, אנחנו צריכים לעקור מן השורש”. לאחר שהמזכ”ל בר לא הצליח כל העת להפסיק את הקריאות, בחר הרצוג לוותר על נאומו והחלה ההצבעה החשאית בקלפיות. על פי תוצאות ההצבעה הבחירות לראשות מפלגת העבודה יתקיימו ביולי 2017.

ביום שישי האחרון התקבלה עתירתו של המחנה היריב של הרצוג המונה את חברי הכנסת אראל מרגלית, שלי יחימוביץ’ ועומר בר לב כי ההצבעה על מועד הפריימריז היום תיערך בחשאיות על פי דרישה של לפחות 10% מן הצירים הנוכחים בוועדה. אתמול הודיעו הרצוג ובר כי ההצעה תהיה חשאית גם ללא דרישה. עתירה נוספת הוגשה אמש ע”י יריביו של הרצוג ובה ביקשו כי המתפקדים יצביעו על מועד הפריימריז בנפרד משאר ההצעות שיעלו על סדר היום בוועידת המפלגה.

בוזי הרצוג בועידת העבודה היום. צילום: תומר נוברג, פלאש 90
בוזי הרצוג בועידת העבודה היום. צילום: תומר נוברג, פלאש 90

הפטריוטים דנו על הנושא בתכניתם “התגלו סימני חיים בועידת מפלגת העבורדה, כבר חשבנו שהיא מזדחלת על הכביש ומחרחרת והנה רעש המולה” פותחת עירית לינור את הדיון.

יריב אופנהיימר מספר על התרשמותו מהוועידה “אני זכיתי להיות בחלקו של האירוע ואפילו הבאתי לשפטל את הפנקס האדום, היה קשה מאוד להבחר לוועידה, אני הלכצתי עם הרוב והרוב היה רוב גדול שלא רצה להקדים את הבחירות מתוך הבנה שכרגע אף אחד מהמועמדים מול הרצוג לא ערוכים ל בחירות האלה. גם מי חלק מהמועמדים רצו להתבלט אף אחד מהם לא רצה לנצח, הם לא מוכנים להתמודד מול הרצוג”

דיון הפטריוטים בנושא הסערה בועידת מפלגת העבודה

“תשובה לא נכונה” אומרת לינור “התשובה היא שהם רצו לדעת מה מצבם במפלגת העבודה כדי שידעו אם לרוץ לבחירות להסתדרות”.

ארי שמאי אומר “כולכם עם ריר על השפתיים על הבלאגן שהיה בוועידת העבודה. אבל זה גן ילדים לעומת מה שהיה הולך במרכז הליכוד כשלא היה מנהיג יחיד. סדרנים מכות ובלאגן”.

יורם שפטל אומר “בוז’ון חנונון אפסון, משחתון, פלשתינון נראה כל כך פתטי שאפשר גם להתחיל לרחם עליו”.

אופנהיימר אומר “הרצוג הביא 24 מנדטים שזה הישג משמעותי והוא ישאר יו”ר מפלגה למרות שהוא לא ניצח את הבחירות והתגבר על התקנון”.

ושפטל עונה לדברים “אני מאוד רוצה שהוא יישאר יו”ר המפלגה כי בבחירות הבאות יש סכנה שזה יהיה חד ספרתי וכל עוד הרצוג הוא יו”ר המפלגה נתניהו ימשיך להיות ראש ממשלה. זו משוואה בלי נעלמים. למפלגת העבודה יש 18 מושבים פחות מאשר היה לה בבחירות שהובילו אותה אדון פרץ”.

עירית לינור שואלת את אופנהימר “למפלגת העבודה יש עדיין עתיד, נתניהו זרק היום רמז שהוא שומר את תיק החוץ להרחבת הקואליציה. האם תצטרפו?”

יריב אומר לה “אני לא רואה את זה קורה, הרכבת עזבה את התחנה מזמן”

שמעון ריקלין עונה להערה הזו של אופנהיימר “זה לא נכון שהרכבת עזבה את התחנה, יותר נכון שהיא עזבה את התחנה אבל המסילה מעגלית. אבל באופן מהותי מה הוועידה הזו מראה? כמה מפלגת העבודה לא רלוונטית לשיח הישראלי, הם מתווכחים ואף אחד לא חושב שהיא תהיה מפלגת השלטון בבחירות הבאות”.

“מפלגת העבודה רצה בבחירות האחרונות ראש בראש מול נתניהו” אומר יריב.

אבל ריקלין עונה לו “רק דמיון שלכם. נתניהו פה ראש ממשלה 7 שנים. מפלגת העבודה, תחשבו תעשו חשבון נפש, תבינו כמה אתם מנותקים, תחזרו לציבור הישראלי”.

הפטריוטים

הפטריוטים


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.