מתוך "היום הזה", א-ה בשעה 23:00

פתח תקווה, לא מה שחשבתם. מיד פרק נוסף על מובילי ואנשי המחאה מול ביתו של היועץ המשפטי לממשלה. אבל קודם למה שנחשף כאן אמש: זה אברהם פורת. מיד תראו כיצד ערוץ שתיים, כן, כן, ערוץ שתיים מאפשר היום לפורת להתנצל אחרי שסירב בתוקף לעשות את זה כאן אתמול. אבל ערוץ 2 גם מאפשר היום לפורת לתקוף אותנו, את ערוץ 20, על שהעזנו לחשוף את פרצופו.

זה רק קטע קצר, אתמול ניתנה כאן לאברהם פורת במה הוגנת במשך 3 וחצי דקות, ניסינו לשמוע ממנו התנצלות אבל זה מה שהיה. אברהם פורת, תושב קיבוץ מזרע הוא דמות מוכרת במחאת מוצ"ש אצל היועמ"ש, הנה הוא עם מוביל המחאה, מני נפתלי – עבורו גייס פורת כספים. יש גם הרבה פעילים במחאה ועיתונאים שמכירים אותו, אבל אתמול עד לחשיפה כאן, משום מה אף אחד לא זיהה את התוקף האנטישמי מפתח תקווה.

מן שכחה זמנית שכזאת. לאירוע הזה יש משמעות גדולה מאד על פניה של המחאה שם, אבל מעל הכל יש בתקיפה האנטישמית הזאת מעשה שאי אפשר להשלים איתו, בטח לא במדינת העם היהודי. לגזוז זקן, להוריד את השטיח מהראש, מול הדבר הזה נעמוד דוממים. לא אנחנו.  זה גם מעשה פלילי, שרשויות החוק כבר נדרשות אליו. אברהם פורת קיבל היום בערוץ שתיים הזדמנות נוספת להתנצל.

אברהם פורת תוקף את החרדי
אברהם פורת תוקף את החרדי

שם כבר הפך האנטישמי הזועף מפתח תקווה לאיש רך, לאדם שנתפס בשעת כעסו הנה כך נראית הכותרת: "אין דנים אדם בשעת כעסו".

אנחנו ממשיכים במלאכתנו:

מובילי המחאה בפתח תקווה, כל האמת בפנים: אייבי בנימין, אחד מראשי המחאה ישב כאן אתמול ואמר שהוא לא מכיר את אברהם פורת. כשלחצנו הוא אמר שאולי ראה אותו. אייבי גם לא ידע, אייבי לא ידע שהתמונה שהעלה לעמוד הפייסבוק שלו, עם פניו של רה"מ נתניהו היא עם גופו של סגנו של היטלר, על כיסא הנאשמים בנירנברג. אייבי לא ידע. אז מה בכל זאת קרה למובילי המחאה בפתח תקווה שמחזיר אותם פעם אחר פעם אל ימי המשטר הנאצי? מה, הגדרות בהפגנה בפתח תקווה בשבת לא מזכירות  לכם את הגטו?

אז אייבי בנימין ונתניהו כסגנו של היטלר, מני נפתלי רואה גדרות ונזכר בגטו, אברהם פורת אומר ליהודי לגזור זקן ולהוריד כיפה. הכל בתוך יממה.  איפה המבוגר האחראי של המחאה בפתח תקווה שיגיד להם שכל המדינה מביטה בהם.
תכניסו לעצמכם טוב-טוב לראש: כל המדינה מביטה בנו. כל המדינה מרגישה את הרוח הטובה מפ"ת.

הפגנה מחוץ לביתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, אוגוסט 2017. צילום: פלאש 90
הפגנה מחוץ לביתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, אוגוסט 2017. צילום: פלאש 90

ולכן אנחנו חייבים למתוח קו גבול ברור: אצלנו תהיה *אפס* סובלנות לשנאה. בפוסט הזה של אלדד יניב, אנחנו בערוץ 20, שנותנים במה גם לרוח הפחות טובה שיש בפתח תקווה – אנחנו על תקן "שופר של שנאה". גם כאשר הקול והפנים הם האנשים מסביבו המבוגר האחראי. אז עכשיו השופר יתקע חזק, אבל ממש חזק, וישמיע מה מני נפתלי חושב על אייבי בנימין. הרוח הטובה מפתח תקווה – סיגרו את החלונות יש רוח פרצים:

אלדד יניב קורא לזה רוח טובה.  פנינו לאייבי בנימין והוא מוסר לנו בתגובה לדברים: "אני אוהב את מני נפתלי, אני חבר שלו ואני לא רוצה להתייחס לדבר שאינו נכון". סוף ציטוט.  הרוח הטובה של פתח תקווה. המשך יבוא.