התפתחות נוספת בפרשת הטרדת הסוהרות בכלא גלבוע: נגד הקצין אשר מונה לבדוק את הפרשה מתנהל כיום הליך משפטי בגין , כך נחשף הערב במהדורת החדשות של "חדשות 20".

כלא גלבוע. צילום: משה שי, פלאש 90

ביולי 2017 הוגשה תלונה על ידי סוהר בשב"ס אשר טען כי הקצין הטריד אותו מינית – מילולית. הקצין הודה במעשה. הליך משפטי כנגד הקצין עדיין מתנהל בבית המשפט המחוזי בלוד בעקבות עתירה שהגיש וטרם נתקבלה הכרעה בנושא.

בשיחה עם "חדשות 20" מספרים מקורבי הסוהר כי הפרשה השפיעה על חייו והוסיפו: "הוא מטופל על ידי פסיכיאטר. עד היום הוא סובל מהתנכלויות מצד המערכת. הוא היה מאד מוערך". למקורביו אמר כי אם היה יכול לחזור לאחור לא היה מתלונן". המערכת פשוט מתנכלת לך. אסור להתלונן על בכירים במערכת", אמרו המקורבים. הנושא בבדיקת שירות בתי הסוהר וטרם נתקבלה תגובתם.

כזכור, בשבוע שעבר נחשפה ב"חדשות 20" פרשה חמורה של העברת סוהרות בכלא גלבוע לעבודה באגף הביטחוני, זאת על פי בקשתו של מחבל המרצה מאסר. האסיר הטריד את אותן , אשר עדותיהן פרסמנו לאורך השבוע האחרון.

בעקבות הפרסום נפתחה חקירה ונציבת שירות בתי הסוהר, רב גונדר עופרה קלינגר, מינתה קצין לבדיקת האירועים. כמו כן, האירועים החמורים שנחשפו הגיעו אתמול והיום לדיונים בכנסת: אתמול בוועדה לביקורת המדינה והיום בוועדת הפנים של הכנסת.

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי


:עוד באותו נושא