16:27 23/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > הצתה על רקע לאומני או הכללה גזענית?

הצתה על רקע לאומני או הכללה גזענית?

כל החשודים בטרור ההצתות הם ערבים, אז מדוע יש מי שמתעקש שאסור להכליל? צפו בוויכוח חוצב הלהבות באולפן 'הפטריוטים'

ראש הממשלה בנימין נתניהו, השר לביטחון פנים גלעד ארדן ושר החינוך נפתלי בנט כבר הבהירו כי אנו עומדים מול טרור של הצתות.  במשטרה נפתחו תיקי חקירה בחשד להצתות של 233 שריפות, הנחקרים כולם בני המגזר הערבי.

למרות זאת, רבים מכלי התקשורת ויחד איתם גם אנשי שמאל וחברי הכנסת הערבים מתקשים לקרוא לילד בשמו 'טרור ערבי' ומתעקשים שאסור להכליל.

טרור ההצתות. מתוך 'הפטריוטים' 27.11.16

"יודעים בוודאות ש-17 שריפות הן הצתות בזדון", אמר שר הביטחון אביגדור ליברמן בביקורו בנווה צוף. בסך הכל נעצרו 37 חשודים, ו-13 מהם שוחררו עד כה.

גורם משטרתי אמר אמש (א') כי אנחנו נמצאים זה כמה ימים בתוך התגברות של תופעה של הצתות. "ברמה ארצית מנסים לעשות סדר – ולסייע במחוזות להתנהל נכון מול האירועים – מדברים על סדר גודל של נכון להיום 90 ומשהו אירועים שאנחנו יודעים להגיד לפחות לגבי חלקם בודקים חשד להצתה. סדר הגודל הוא בין 40-30 אירועים שיש בהם חשד להצתה".

עוד ציין הגורם כי מדובר בעבירה חמורה שעונשה יכול להגיע עד לכדי 15 שנה ובמקרה של הצתה של נכס מדינה עד לכדי 20 שנה. בהתייחסו לנושא הלאומני ציין הגורם המשטרתי כי בסופו של יום מי שיקבע אם מדובר במעשה לאומני או לא זה בית המשפט.

מהמשטרה נמסר: "אנחנו לא מזהים דפוס פעולה מתואם בהצתות שהתרחשו בימים האחרונים למרות שככל הנראה נושא החקיינות קיים, כרגע עצורים כ-30 בני מיעוטים, 10 פלסטינאים והשאר ערבים ישראלים. המשטרה מפעילה את כל האמצעים המתוחכמים ביותר העומדים לרשותה כל מנת למנוע הצתות ולפענח את ההצתות".

הפטריוטים

הפטריוטים

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

הפתרון פוליטי, לא משפטי. מליאת הכנסת. צילום: פלאש 90

ישיר: משדר מיוחד מפתיחת מושב החורף של הכנסת

הכנסת פותחת את מושב החורף עם נאומיהם של הנשיא ריבלין, רה"מ נתניהו, היו"ר אדלשטיין ויו"ר הקואליציה הרצוג