1:11 17/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > הפעילות האנטי-ישראלית באירופה מגיעה לשיא חדש

הפעילות האנטי-ישראלית באירופה מגיעה לשיא חדש

האם הפעילות שמתבצעת באירופה למען הפלסטינים היא אנטישמית, או "רק" אנטי-ישראלית? ליטל שמש משוכנעת שאין באמת הבדל

משטרת הֶלסינְגבוּרג שבשבדיה חוקרת השבוע הפגנה אנטישמית נגד ישראל שבה כינו המפגינים את היהודים "צאצאיהֶם של קופים וחזירים".

מתוך "היום הזה", א-ה בשעה 23:00

"המרכז השבדי-פלסטיני בהלסינגבורג", כך נקרא הארגון שעומד מאחורי ההפגנה הזו, והוא ממשיך להפיץ חומרי שנאה נגד ישראל ברשתות החברתיות.

נציגי אותו ארגון פרו-פַלסטיני טוענים כי הביקורוֹת שהושמעו במהלך ההפגנות לא כוונו נגד היהודים אלא נגד מדינת ישראל. המציאות בשטח מראה שיש לא מעט התקפות אנטישמיות כלפי יהודים במדינה. אנשי הקהילה היהודית שבדרום שבדיה החליטו להגיש דו"חַ למשטרה בֶנושא ההתקפות האנטישמיות שמגיעות מצידו של הארגון הפרו-פלסטיני הזה.  גם העיר מאלמו נחשבת לאחת הערים האנטישמיוֹת באירופה וּכבר לפני שנים הזהיר הקונגרס היהודי כי הקהילה היהודית שם נמצאת בסכנה.

והאנטישמיות, או האנטי-ישראליות, ממשיכה: נזכיר שגם חברת התעופה הלאומית של שבדיה החליטה להפסיק את טיסותיה לישראל, לטענתה בשל "חוסר יציבות פוליטית באזור". גם הממשלה השבדית לא ששה לפרסם הודעות גינוי כנגד הטרור כאן בארץ. בנובמבר 2015 שרת החוץ השבדית קשרה בין סדרת פיגועי הטרור של דאע"ש בפריז לבין התסכול של העם הפלסטיני וזמן קצר לאחר מכן, בשיא גל פיגועי הטרור קראה לחקור אם ישראל מבצעת הריגה ללא משפט של מחבלים שמבצעים פיגועים.

וכמובן, עוד לא התחלנו לדבר על המיליונים שמעבירה ממשלת שבדיה לארגונים לא ממשלתיים דרך "מנהלת זכויות האדם והמשפט הבינלאומי", מיליונים שמושקעים היטב בסנקציות וחרמות נגד ישראל. אז האם אותה הפגנה בהֶלסינְגבוּרג היא אנטי-ישראלית או אנטישמית, אפשר לומר שכבר לא ממש מבחינים בהבדל.

ליטל שמש

ליטל שמש

ליטל שמש

@Litalsun

Israeli Journalist and News Anchor
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

נתניהו גוש עציון

סוף לחקירות נגד ראש ממשלה מכהן?

הצעת חוק מבקשת לא לחקור ראש ממשלה מכהן בעבירות קלות. ח"כ דוד אמסלם מכחיש שהחוק קשור לרה"מ נתניהו. הפטריוטים חצויים