הרשות הפלסטינית ומנהלת האסירים של אש"ף דוחים הבוקר (ד') את דברי מזכיר המדינה לפיהם אבו מאזן החליט לשנות את מדיניותו בנוגע למימון משפחות מחבלים, כך פורסם ב"הארץ". ראש מנהלת האסירים הפלסטינים, עיסא קראקע, הבהיר ל"הארץ" כי החלטה כזו לא יכולה להתממש, כי משמעותה בפועל היא חיסול הרשות הפלסטינית בעיני הציבור הפלסטיני.

מתוך "", ימים א-ה בשעה 19:30

"כמעט כל משפחה פלסטינית שנייה היא משפחה של אסיר או שהיד ומי שחושב שהוא יכול להוציא החלטה כזו לפועל טועה בגדול", אמר קראקע, "מתוקף תפקידי כראש המנהלת אני יודע שבחודש הזה כן שולמו הקצבאות וכך יהיה גם בחודש הבא. אין לי שום מידע שלא ישלמו לאסירים ולמשפחות שמקבלות את הקצבאות על פי הפרמטרים הברורים והמוכרים בחוק הפלסטיני". קראקע המשיך והשווה בין מחבלים ובין קצינים וחיילים ישראלים, שגם הם מקבלים קצבאות מהמדינה.

יו"ר מועדון האסירים הפלסטינים קדורה פארס צוטט ב"הארץ" כאומר כי המדיניות של הרשות לא שונתה. לדבריו, "מדובר בהחלטה שיש לה השלכות רחבות בזירה הפלסטינית ולכן אין הנהגה פלסטינית שיכולה לקבל החלטה כזו רק כדי לרצות מישהו", אמר ל"הארץ" יו"ר מועדון האסיר הפלסטיני קדורה פארס. עם זאת, במנהלת האסירים אישרו כי החודש לא הועברו משכורות ל-277 אסירים משוחררים ברצועת עזה, רובם אנשי חמאס שהשתחררו בעסקת שליט.

עוד פורסם ב"הארץ"כי פקיד פלסטיני בכיר שנפגש עם גורמים אמריקאים אמר כי גם בממשל טראמפ מבינים את מורכבות בעיית הקצבאות למשפחות מחבלים. לדבריו, אחת האפשרויות היא הפסקת תשלום הקצבאות למשפחות של מתאבדים או כאלה עם דם על הידיים, אולם בינתיים אין הסכמות.

"ישראל תוכיח לאמריקאים כי ההפך הוא הנכון"

אתמול אמר מזכיר המדינה של ארה"ב רקס טילרסון כי הרשות שינתה את מדיניותה לגבי תשלומים למשפחותיהם של מי שהורשעו בביצוע פיגועים, וכי "הם מתכוונים להפסיק לשלם למשפחות של רוצחים". טילרסון אמר את הדברים בשימוע בסנאט על תקציב משרד החוץ האמריקאי לשנת 2018, שצפוי לכלול עלייה בסיוע לרשות הפלסטינית.‎

מאידך,  פקיד ישראלי בכיר אמר כי "אנחנו לא מכירים שום שינוי במדיניות הרשות הפלסטינית, שלפי הידוע לנו ממשיכה לשלם כספים למשפחות מחבלים". לדבריו, "הרשות הפלסטינית ממשיכה לשבח, להסית ולעודד טרור באמצעות התשלומים". כמו כן, הבהיר הפקיד כי "ישראל תוכיח לאמריקאים כי ההפך הוא הנכון".

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.