במאמר שפרסם הבוקר בעיתון “ידיעות אחרונות” תקף את אמירתו של רה”מ כי הוא שואף לפתוח את שוק התקשורת לתחרות ותקף גם את .

הפטריוטים לא נשארים חייבים ועונים ללונדון

לדברי לונדון: “ רוצה לאפשר לערוץ 20 לפתח חברת חדשות. מבקשים זאת מפעילי הערוץ, אך דומה שהחוק אינו מתיישב עם בקשתם. לא לכך נועד ערוצם”.לטענתו, בעלי הערוץ ”ביצע השתלטות עוינת על משאב ציבורי והפך אותו למונופול אידאולוגי שנזקו חמור מנזקי מונופול המשווק מוצרים חומריים. ערוץ המורשת היהודית אינו אלא מתקן תעמולה, שופרה של כת המתנחלים האורתודוקסים”.

“אני תומך בשוק חופשי של רעיונות שבו מוכר כל זבן את מרכולתו הרוחנית, אבל אין להרשות מונופול אידאולוגי כפי שאין להרשות מונופול כלכלי שאין מטילים מגבלות דקדקניות על פעולתו” הוסיף לונדון. לטענתו זכיין הערוץ הפר את התחייבותו, “הוא הבטיח מוצרי תרבות ומנפק תעמולה. הרגולטור בגד בשליחותו מפני שלא הפקיע את המשאב הזה מידי הזכיין שהוליך אותו שולל”.

“אנחנו מרבים לומר כי היהדות היא תרבות של מחלוקת. האם לא ערוץ המורשת הוא הבמה המתאימה להציג את המחלוקות ולהסבירן. כמעט דבר מכל זה אין למצוא בו, אך פרשנות פוליטית חד־צדדית יש למכביר” אומר לונדון.

בסוף המאמר טוען ירון לונדון כי זהותו של הערוץ מושפעת מכך שאחד מבעליו הוא חסיד חב”ד. על חב”ד עצמה אמר לונדון: ”חצרם תומכת בימין. במופעיה בזירה הפוליטית היא יותר ימנית מאשר חרדית, בדומה לעמדתן של הכנסיות האוונגליסטיות באמריקה המכורות למפלגה הרפובליקאית. נתניהו אוהב את זה”.

 הפטריוטים במחווה למבקרים

 

בפוסט נשכני בעמוד הפייסבוק של ערוץ 20 הזכירו ללונדון כי ערוץ 10 בו הוא עובד לא עמד במחויביותיו והתחנן כי ימחקו את חובותיו על חשבון הציבור. עוד הזכירו את התבטאויותיו הגזעניות של לונדון “מגיש בערוץ טלוויזיה שהפך למקצוע את שנאת הימין, המזרחיים, ההתיישבות והפריפריה. שיוצאי עדות המזרח, שומרי מסורת וחובשי כיפה מעבירים אותו על דעתו”.

“ירון לונדון לא רוצה את ערוץ 20. לונדון והחברים שלו בערוץ 10 רוצים להמשיך לשמוע רק את עצמם. הם רוצים לראות על המסך רק את נציגי האליטה הלבנה-שמאלנית שמשכפלת את עצמה מתוכנית לתוכנית ודורסת את כל השאר. אז יש לנו חדשות בשבילך, ירון לונדון: 40 שנה ישבתם באולפנים לבד, אבל הסיפור הזה נגמר. אנחנו כאן כדי להישאר, “וכאשר יענו אותו, כן ירבה וכן יפרוץ”, השיבו בערוץ 20.

“בערוץ מתוקן היו משעים את ירון לונדון על התבטאויות ספוגות בגזענות ושנאת האחר. אך מערוץ שניצל בזכות זעקתו לחופש ביטוי וכעת מנסה לסתום את הפה של כולם, אנחנו באמת לא מצפים לכלום”.

הפטריוטים עולים להתקפה מול לונדון

איתן זליגר אמר: “ירון לונדון זכותו להגיד מה שהוא רוצה, אני חולק עליו. אני שואל איפה חבריו העיתונאים? אלה שמלינים על כל אלה שסוגרים ערוצי שידור, אלה שמלינים על איבוד הדמוקרטיה בישראל. הם היו צריכים לתקוף אותו מהבוקר בכל הרשתות החברתיות ובכל התחננות שידור. יש איזה שתיקה כאילו לא נעשה כלום. לסגור את ערוץ 20 זה לא דבר נורא,זה לא חלק מהפגיעה בדמוקרטיה”.

ליאת רון אמרה: “אני לא רוצה להעליב את ירון לונדון כי אני מאוד מחבבת אותו אז אני אגיד את זה בעדינות ‘אז הוא אמר’. זה לא איזה אושיה”. זליגר השיב לה “כשהרב לוינשטיין אמר לא אמרו עליו ‘אז הוא אמר'”.

“אם אתה משווה את הרב לוינשטיין לירון לוינשטיין אז שיחקנו אותה” ענתה רון. “למה? ירון לונדון נחשב אחד העיתונאים החשובים בישראל” אמר אראל סג”ל

קלמן ליבסקינד התבדח: “אני מסתכל פה על חברי הפאנל, לפחות לגבי חלק אני חושב שהוא צודק”.

לדברי ארי שמאי, “הוא קצת מנותק. אמר ‘ערוץ 20 זה ערוץ של כת המתנחלים’ אז יש לי חדשות בשבילו; זה ערוץ של עם ישראל, של אנשים רחוקים מירון לונדון. גם כת המתנחלים – אחי, גם עמך ישראל”.

הפטריוטים

הפטריוטים


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.