תשחק הערב (20:15, שידור ישיר בערוץ 20) נגד גראן קאנריה הספרדית, במסגרת שלב רבע גמר גביע היורוקאפ.

הפועל ירושלים נגד גראן קאנריה, הערב ב-20:00

 

לירושלים יש יתרון ביתיות והמטרה העיקרית היא לנצח הערב כאשר הפסד במשחק השני ביום שישי בספרד, יבטיח משחק שלישי בארנה ביום רביעי הבא. ״אם אני קונה משחק שלישי? אצלנו בארנה״, זו שאלה קשה״, אומר ערב המשחק ומסביר: ״ המטרה היא לנצח במשחק הראשון, אם נצליח לעלות במשחק השלישי אז כן, המטרה שלנו העונה לעלות לשלב הבא, זו לא משימה קלה, מדובר בקבוצה חזקה מאוד והניצחון שלהם על ריאל מדריד בחוץ רק מוכיח איזו קבוצה טובה היא גראן קאנריה״.

סימונה פיאנג׳יאני, מאמן הפועל ירושלים, אמר במסיבת העיתונאים אתמול: ״המשחק הזה הוא צו 8 לאוהדים. אנחנו צריכים את העידוד שלהם הם עזרו ותמכו בנו העונה וחשוב שהם יגיעו לעודד ולמלא את הארנה״. ליאור אליהו יודע מה חשיבות האוהדים בהיכל. אליהו: ״האוהדים שלנו כבר הוכיחו את התרומה שלהם במשחקים בארנה העונה, יש להם השפעה גדולה ויכולת לעזור להו. אני מקווה שהיציעים יהיו מלאים ונצליח לנצח ולצאת לספרד עם ניצחון״.

"צו 8 לאוהדים שלנו". פיאניג'יאני
“צו 8 לאוהדים שלנו”. פיאניג’יאני

האווירה באימון המסכם הייתה טובה מאוד אבל גם מתוחה. בהפועל ירושלים יודעים שהקבוצה הגיעה לרגע האמת ולא ניתן יהיה לתקן במקרה של הפסד הערב. העובדה שהיריבה גראן קנאריה ניצחה בחוץ את ריאל מדריד ביום ראשון השבוע בליגה הספרדית מטרידה את המאמן, גם העובדה שהקבוצה הספרדית ניצחה פעמיים את ירושלים בפער עצום מעסיקה את השחקנים וחלק מההכנה של המאמן היא לא רק בצד במקצועי אלא גם בצד המנטלי והפסיכולוגי.

ליאור אליהו על ההכנות לקראת המשחק הערב

המאמן סימונה פיאניג’אני נכנס למסיבת העיתונאים בארנה במצב רוח טוב, הוא חייך לא מעט, ענה בעדינות ובאדיבות על השאלות, גם באימון הוא והצוות שלו שידרו הרבה אופטימיות, המאמן והשחקנים תולים תקוות ביתרון הביתיות שיש להם. “אין הרבה מה לומר, חשיבות המשחק ברורה לכולם. זה ‘צו שמונה’ לאוהדים שלנו, אנחנו צריכים אותם יותר מתמיד. הם עזרו לנו לכל אורך העונה ונתנו לנו אנרגיות״, אמר פיאנג׳יאני בפתח מסיבת העיתונאים.

האיטלקי אמר כי הרמה של הקבוצות שהגיעו לרבע הגמר גבוהה מאוד. ״כל הקבוצות בטופ 8 של היורוקאפ הן ברמה של היורוליג. גראן קנאריה הפסידה בשנה שעברה בהארכה בחצי הגמר. עבורנו לעומת זאת, מדובר במשהו חדש וזה מה שאנחנו רוצים, להיות כל שנה כמו הקבוצות האלה”.

פיאנג׳יאני לא מזלזל בכלל ביריבה: “גראן קאנריה זכתה בסופרקאפ הספרדי, ניצחה עכשיו את ריאל בחוץ ובקושי מפסידה בבית. יש להם סגל חזק והם ייתנו דקות להרבה שחקנים. הקבוצה שלהם בנויה טוב, עם לפחות שני שחקנים נהדרים בכל עמדה. הם טובים במתפרצות ואנחנו צריכים להיזהר מאיבודי כדור. המטרה היא להיות צמודים עד לסיום ואז לעשות את ההבדל ולנצח בזכות הביטחון שלנו במשחקי הבית. בכל מקרה, אנחנו גאים להיות כאן. המטרה של המועדון היא להיות בין 20 הקבוצות הבכירות באירופה כל עונה ואם נצליח לעשות משהו השנה, עוד יותר טוב”.

אמארה סטודמאייר שקיבל מנוחה מול ראשון לציון נראה טוב באימון, הוא חייך עם העיתונאים, ונראה כי הביקורת הקשה שמתח על השופטים אחרי ההפסד באילת כבר מאחוריו. פיאנג׳יאני אמר כי הוא מצפה מכל הקבוצה ליכולת טובה ושלח מסר ברור: ״זה משחק של קבוצה מול קבוצה ולא של בודדים״, סיכם המאמן.

בהפועל ירושלים עושים מאמצים למלא את הארנה. לקבוצה יש 7,000 מנויים והשיא העונה בארנה היה 9,600 אוהדים, בקבוצה מעריכים כי יגיעו כעשרת אלפים אוהדים.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.