4:06 21/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > העונש המקומם של השייח' המסית

העונש המקומם של השייח' המסית

"תהרגו, תשחטו, אל תשאירו יהודים", הטיף השייח' אבו סארא במסגד בהר הבית וקיבל עונש מאסר של שמונה חודשים בלבד

השייח' עומר אבו סארא (50) קרא בדרשה שנשא במסגד "אל-קבאלי" בהר הבית "לשחוט קופים יהודים" בפני כמאה מתפללים. אך למרבה הפלא, העונש שנגזר עליו אמש בבית משפט השלום בירושלים הוא שמונה חודשי מאסר בלבד, כאשר העונש המקסימלי בחוק על הסתה לאלימות הינו 5 שנים.

עד כמה עונש כזה ירתיע מסיתים ותומכי טרור? מתוך 'לפני כולם עם שרון גל' אמש (א')

"אני אומר את זה ליהודים באופן מפורש – הגיע הזמן לשחוט אתכם, הגיע הזמן להילחם בכם, הגיע הזמן להרוג אתכם, ואנחנו בעזרת אלוהים נוכל להם. אנחנו המוסלמים צודקים ונאמנים, וחיילי מדינת החליפות האיסלאמית תגיע לארץ הזו כדי לשחרר אותה מהטינוף שלכם, והיום הזה קרוב", הטיף השייח' אבו סארא.
"אנו מחכים ליום ולרגע שיגיע המועד לשחוט אתכם ואנחנו נוכל לכם בעזרת אלוהים. תעשו עכשיו את מה שאתם רוצים, הקרב בידיכם עכשיו, העֹצמה אתכם עכשיו, תהרגו, תשחטו, אל תשאירו יהודים בלבבות שלנו. כשיגיע היום לשחוט את היהודים, אנחנו נשחט ולא נרחם".

בגזר הדין נקבע כי "בנאומו קרא הנאשם לאלימות באופן מיידי ועכשווי והכריז באופן שאינו משתמע לשתי פנים כי הגיעה העת להריגתם של יהודים.
את התלונות נגדו הגישו חבר הכנסת יהודה גליק בינואר 2015, בטרם נכנס לכנסת, וארגון 'חוננו'. "הסתה יכולה להוביל לטרור ממשי ולרצח יהודים באשר הם כאלה. כיום ברור לכל בר דעת כי הסתה איננה רק מלים, בוודאי כשהיא מגיע מפיהם של אנשי ציבור ודמויות ציבוריות", אמר עורך הדין חור אוריאל ניזרי, שהגיש את התלונה מטעם 'חוננו'.

%d7%a2%d7%95%d7%9e%d7%a8-%d7%90%d7%91%d7%95-%d7%a1%d7%90%d7%a8%d7%90

זו לא הפעם הראשונה שעונש קל כל כך מוטל על שייח'ים המסיתים במסגדים. על ראש הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, השייח' ראאד סלאח, נגזרו  9 חודשי מאסר בלבד בגין הרשעתו בהסתה לגזענות בדרשה שנשא במזרח ירושלים ב-2007.
בתחילה נידון סלאח ל-11 חודשי מאסר, אך בחודש שעבר קיצר בית המשפט העליון את עונשו לתשעה חודשים כאשר החליט כי נאומו היה בגדר הסתה לגזענות בלבד ולא לאלימות.

בניסיון להסביר את קלות העונש של סלאח, כתב אז השופט סאלים ג'וברן בגזר הדין: "לטעמי, ישנה חשיבות רבה לאוניברסליות של הקהל הנמען בדרשה בהבנת משמעותם של כלל הדברים האמורים לעיל. סבורני כי העובדה שהמבקש לא דיבר אל קהל ספציפי, להוט ופוליטי, אלא אל קהל כללי בכל רחבי העולם, מפחיתה מספציפיות וכפועל יוצא מפחיתה את האפשרות כי קריאה זו תביא כאפשרות ממשית לעשיית מעשה אלימות. בהקבלה גסה, כשם שהאוניברסליות של הקריאות הרווחות ל'שלום עולמי' מפחיתות מהיתכנות השפעתה של הקריאה להבאה לשלום, כך גם אני סבור כי אין בקריאות כלליות ל'אינתיפאדה עולמית' כדי להביא באופן ממשי לאלימות".

לפני כולם

לפני כולם

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

הפקח נותן את הדו"ח לפעילים ברמת אביב. צילום: בית חב"ד רמת אביב ג'

עיריית ת"א נתנה דו"ח לחב"דניקים שהפעילו דוכן תפילין ונרות לשבת

פקח עירייה רשם דו"ח לחב"דניקים בגין העמדת דוכן תפילין וחלוקת נרות לשבת ברמת אביב