נשיא המדינה ראובן (רובי) קיים היום ביקור תנחומים בבית משפחתו של הרב איתמר בן-גל הי"ד בהר ברכה.

נשיא המדינה בניחום האבלים בבית משפחת בן גל צילום: מארק ניימן, לע"מ

 

פגש את בני משפחתו של הרב בן-גל ז"ל, רעייתו, ילדיו, הוריו ואחיו, ושמע מהם על הכאב העצום עימו הם מתמודדים, אהבתו הרבה למשפחתו ומסירותו לתלמידיו. "במצוות ניחום אבלים אנחנו מנסים לקחת מעט מהכאב שתקף אותך ואת משפחתך", אמר למרים אשתו של הרב בן גל ז"ל, והוסיף: "באתי להיות אתכם לא רק בבחינת מצוות ניחום אבלים אלא גם ברמה האישית של רעות. קראתי ולמדתי רבות על מעשיו ופועלו ואני גם אקבל את התלמידים של המורה הנפלא הזה על מנת לשבת ולשוחח איתם בבית על המאורעות הנוראיים. הסגולה האמיתית של מורה היא בהיותו מנהיג שמעביר מיכולותיו אל תלמידיו ואני יודע שאפגוש ממנו בהם".

"הוא היה בעל אוהב, אבא שמח, מצחיק, משתולל", סיפרה בכאב מרים: "יצא השכם בבוקר לגבעת שמואל וחזר מעמל יומו מיד אל הילדים ולא היה מוריד את התיק מגבו לפני שהיה מחבק ומנשק אותנו". עוד הוסיפה המשפחה כי "רק בניה תוכל למנוע את הרצח הבא".

הי"ד בברית המילה של בנו, לפני כחצי שנה

 

הנשיא שמע מהמשפחה על המנחמים הרבים המגיעים אל הר ברכה לנחם ולחזק את המשפחה ועל תקוותם שההתיישבות תחוזק לאחר הרצח הנורא. "חזרנו לארצנו נאחזנו בארצנו וכך נמשיך ונעשה", אמר הנשיא בתגובה לדברים.

בטרם צאתו פגש הנשיא בבני משפחתו של הרב הי"ד אשר הגיעו לנחם את משפחת בן-גל וחיבק אותם בחום ובתפילה כי יפגוש בהם שוב בשמחות.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא