הנרצחת בפיגוע: חנה בלדון
הנרצחת בפיגוע: חנה בלדון

היום (ש') הותר לפרסום כי הנרצחת בפיגוע בירושלים אמש היא חנה בלדון (21) סטודנטית בריטית. חנה למדה באוניברסיטת בירמינגהאם לתואר בדת, תאולוגיה וארכאולוגיה והגיעה לישראל בינואר האחרון במסגרת תכנית חילופי סטודנטים באוניברסיטה העברית.

"חנה אכפתית, רגישה ומלאת חמלה. לא יכולנו לבקש בת טוב ממנה. היא הייתה מוזיקאית מוכשרת שביקרה באופן קבוע בכנסיה", כתבו הוריה בהצהרה לתקשורת. "משפחתנו הרוסה בעקבות המתקפה הטרגית וחסרת הטעם הזו". מכריה העידו כי חנה הייתה סטודנטית מוכשרת שהתעניינה מאוד בלימודי תנ"ך ותכננה קריירה אקדמאית.

עם הגיעה לישראל לסמסטר לימודים אחד, ביקשה להרגיע את בני משפחה שהיא בטוחה ופרסמה בפייסבוק: "אני בסדר האבטחה בקמפוס מאוד הדוקה, אז אל תדאגו לי. הספקתי לראות הרבה אתרים לפני הלימודים, בלי שום ספק נהנית כאן".

תיעוד מתוך הרכבת הקלה. צילום: רפאל חיון, ביטחון שדה

מעשה החסד של חנה הפך אותה מטרה למחבל

עפ"י פרסום בחדשות 2, חנה הפכה מטרה למחבל לאחת שפינתה את מקומה ברכבת לאם עם תינוק ועברה לעמוד ליד דלת הרכבת הקלה. עוד פורסם כי המחבל, ג'מיל תמימי (57), השתחרר אתמול בבוקר מאשפוז מרצון ממוסד לחולי נפש בצפון. לטענת המחבל, בני משפחתו סירבו להיפגש עמו בשל עבירות מין שביצע בביתו לפני מספר שנים.

תיעוד מעצר המחבל. צילום: קבוצת מדברים תקשורת 

לאחר מכן, כך סיפר לחוקרים, החליט ש"אין לו מה להפסיד", קנה סכין בעיר העתיקה, עלה לרכבת הקלה בשער שכם ודקר את חנה מתוך מטרה שהחייל החמוש שעמד לידה יבחין בכך ויירה בו. שוטר בחופשה שהיה במקום השתלט על המחבל בידיים חשופות. היום יובא המחבל להארכת מעצר ויישלח לבדיקה פסיכיאטרית.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שלח אמש תנחומים למשפחתה של חנה בעמוד הפייסבוק שלו: "הטרור של האיסלאם הקיצוני מכה בבירות העולם. לצערנו, הטרור היכה היום בבירת ישראל – ירושלים. מחבל פלסטיני רצח בדם קר סטודנטית בת 23, אזרחית בריטניה. בשם כל עם ישראל אני שולח תנחומים למשפחתה של הנרצחת. כוחות הביטחון שלנו נלחמים בטרור כל הזמן ובכל העוצמה והם סיכלו מספר פיגועים בימים האחרונים. כוחותינו ימשיכו לפעול מסביב לשעון על מנת להגן על אזרחי ישראל".

הרכבת הקלה אמש לאחר הפיגוע. צילום: פלאש 90
הרכבת הקלה אמש לאחר הפיגוע. צילום: פלאש 90

האוניברסיטה העברית פרסמה הודעה המוקיעה את הפיגוע ומשתתפת בצער משפחת בלדון: "האוניברסיטה העברית ובית הספר הבינלאומי ע"ש רוטברג באוניברסיטה מביעים צער עמוק על רציחתה של חנה בלדון בפיגוע היום ומשתתפים בצער המשפחה. האוניברסיטה מוקיעה מעשי טרור, רצח ונבלה שכאלה הפוגעים בחפים מפשע שבאו לירושלים ללמוד ולהעשיר את הידע האקדמי שלהם. הנהלת האוניברסיטה ואנשי הסגל נותנים את כל התמיכה הנדרשת לכל הסטודנטים, לאנשי הסגל ולמשפחותיהם בארץ ובעולם. יהי זכרה ברוך".

גם אוניברסיטת ברמינגהאם פרסמה הודעה: "הצטערנו עמוקות לשמוע על מותה של חנה בלדון שנהרגה במהלך חילופי סטודנטים בירושלים, מחשבותינו עם המשפחה והחברים בזמן טרגי שכזה, ואנו נעניק תמיכה לכל סטודנט שהושפע מהאירוע הנושא הזה".

הסכין שנמצאה בזירה. צילום: משטרה
הסכין שנמצאה בזירה. צילום: משטרה
פצוע מפונה מהזירה. צילום: מד"א
פצוע מפונה מהזירה. צילום: מד"א
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20