הושלמו ההכנות אחרונות לקראת מבצע ״״ של המשטרה שנועד לאבטח את ביקורו של נשיא ארה"ב בישראל.

תיעוד של תרגול הנחתת המסוקים שאמורים ללוות את נשיא ארה״ב. צילום:  

כחלק מהשלמת ההכנות וההיערכות המבצעית של משטרת ישראל לקראת מבצע ״מגן כחול״, הבוקר התקיים בשת״פ כלל גורמי הביטחון, תרגולת נחיתה והמראה של המסוקים שאמורים להטיס וללוות הנשיא מנתב״ג למנחת מתחם התחנה בירושלים, מנחת שהוכשר במיוחד למשימה זו.

בתוך כך, היום משטרת ישראל השלימה את כלל התרגולות המבצעיות, סיורי השטח וההכנות השונות לקראת מבצע ״מגן כחול״ שיחל מחר לקראת נחיתת נשיא ארה״ב בישראל.

 

המבצע בפיקודו של מפכ״ל המשטרה, רנ״צ , אלפי שוטרים, לוחמי מג״ב ומתנדבים יתפרסו בשטח ע״מ לאבטח, לשמור על הסדר הציבורי ולהכווין את התנועה במהלך הביקור הנשיאותי.

בנוסף לפריסת הכוחות בשטח, יפעלו מספר מרכזי שליטה ומוקדי משטרה על מנת להבטיח פיקוד ושליטה אפקטיביים לאורך כל המבצע. לקראת המבצע יפתחו בין היתר: מרכז ניהול מידע משטרתי ארצי (מנמ"ל) במטא"ר וחפ״ק משטרתי של מחוז ירושלים בבניני האומה.

בכדי לאפשר את קיומו התקין של הביקור לצד צמצום הפגיעה בשגרת החיים של תושבי האזור והנהגים, כוחות משטרה גדולים יתפרסו באזור ירושלים ובצירים הראשיים המובילים אל העיר. במבצע צפויים לקחת חלק אלפי שוטרים, לוחמי מג״ב ומתנדבים. בנוסף המשטרה תפעיל מגוון אמצעים טכנולוגיים ויחידות מיוחדות במעטפת המבצע.

 

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי:עוד באותו נושא