לבית הנשיא לא היתה בעיה לבטל הופעה של הזמר עמיר בניון, לאחר שהמוזיקאי פרסם שיר שנוי במחלוקת. אלא שאותו בית הנשיא יארח בימים הקרובים את "אשת החינוך" שהתבטאה בחריפות נגד קודשי ומנהגי ישראל במהלך הרצאה בפני חיילי צה"ל, ובעקבות כך הושעתה לאלתר מכל פעילות בפני חיילי צה"ל.

הפטריוטים על ההחלטה לארח את "אשת החינוך"

לפני כשבועיים הופיעה נעם דן, מרצה בכירה בחיל החינוך בפני עשרות מפקדי שריון במסגרת הרצאה שעסקה בנושא "יהדות חילונית". בהרצאה, שציטוטים ממנה פורסמו לראשונה באתר ערוץ 7, אמרה המרצה למפקדים כי מגילת אסתר היא "מגילה שערורייתית שהזוי שבכלל נכנסה לתוך התנ"ך הקדוש שלנו".

דן, המשתייכת לישיבה החילונית בינ"ה, הוסיפה וכינתה את מגילת אסתר "משוקצת ואיומה" ואף כינתה את מרדכי היהודי "עסקן, פוליטיקאי נבוב וקטן שניסה לעשות לעצמו לובי באמצעות זה שהוא מוכר את הבת דודה שלו".

בעקבות הפרסום, מיהרו בצה"ל להסתייג מהדברים ואף הורו על השעיית המרצה עד לסיום תחקיר מקיף בהנחיית ראש אכ"א.

אלא שמה שנפסל בצה"ל מכל וכל, מתאים לבית הנשיא. המרצה תופיע באירוע "מפגש לימוד לקראת " שיתקיים בבית הנשיא בימים הקרובים. במפגש, שיתקיים תחת הכותרת "מחנכים ירושלמים מדברים על חינוך לזיכרון", ישתתף ריבלין, יו"ר הסוכנות נתן שרנסקי וארבעה מרצים, ביניהם גם דן.

נעם דן. צילום: מדרשת בינ"ה
נעם דן. צילום: מדרשת בינ"ה

כזכור, לפני כשנתיים ביטל הנשיא ריבלין הופעה של הזמר עמיר בניון בבית הנשיא, לאחר שהזמר פרסם את השיר "אחמד אוהב ישראל" ועורר סערה. "אמירותיו (של בניון) אינן עולות בקנה אחד עם האחריות הנדרשת ממשכן הנשיא ומכל מוסד המשפיע על הלך הרוח הציבורי – לפעול למען הפגת המתחים וביסוס השותפות בין חלקיה של החברה הישראלית", נמסר אז מבית הנשיא. מקורבי ריבלין אומרים לאתר "20" כי בניגוד לדן, בניון לא התחרט על דבריו והביע שנאה למגזר הערבי.

"בית הנשיא לא יכול לארח מישהו ששונא מגזר שלם מעם ישראל", אמרו המקורבים. בניגוד אליו, הם מבהירים כי דן הביעה חרטה וכי היא "לא התכוונה לפגוע בקודשי ישראל".

מלשכת הנשיא נמסר: "הדברים אשר נודעו לנו באמצעות פניית כלי התקשורת, נבדקו מול המרצה אשר הבהירה כי הדברים שצוטטו מפיה הוצאו לחלוטין מכל הקשר. המרצה הדגישה כי לא ביקשה להביע עמדה נחרצת ובוודאי שלא לפגוע בקודשי ישראל אלא לעורר דיון ומחשבה. המרצה, כמו כלל הדוברים באירוע, יודעת כי מטרת המפגש היא לקיים שיח של ריבוי דעות מתוך כבוד הדדי, שיח משותף ואהבת חינם. 'ואם חרבנו וחרב העולם עמנו מפני שנאת חינם, נשוב ויבנה העולם עמנו מתוך אהבת חינם'."

  "נאבקים בגזענות" בבית הנשיא

נעם דן פרסמה פוסט בעמוד הפייסבוק שלה בו כתבה כי "דברים שצוטטו מפי, מתוך הרצאה שנתתי כמרצה מטעם חיל החינוך, הוצאו מכל הקשר, ואינם משקפים את עמדותי. יש הבדל גדול בין שימוש באמירות כאלה או אחרות כאמצעי רטורי, שמטרתו לעורר דיון, ובין קביעת עמדה. כל מי שמכיר אותי יודע שאין לי רצון או מניע לפגוע בקודשי ישראל היקרים לי. אני שמחה וגאה להשתתף מחר בדיון שכל מטרתו לקיים שיח בין אנשים בעלי עמדות שונות מתוך כבוד הדדי".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.