בנו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון, גלעד שרון, החליט להתמודד על מקום בכנסת מטעם הליכוד.
 
דיון הפטריוטים בנושר חזרתו של שרון לליכוד
לפני כמה חודשים התפקד שרון לתנועה ובשבועות האחרונים החל בסדרת פגישות והתייעצויות לקראת ההתמודדות בפריימריז הבאים. שרון מתכוון להתמודד על המקום המשוריין למועמד מטעם מחוז הדרום ברשימת המפלגה לכנסת.

"הליכוד של היום היה חותם על השיגי אבא שלי"

בחודש מאי, סמוך להתפקדותו לליכוד, התראיין גלעד שרון לערוץ 2 ואמר: "הרבה אנשים רואים את הבלאגן שמתרחש וזה עושה להם לא טוב, גורם למיאוס מהפוליטיקה, ואני חושב להפך: אכפת לך? תעשה משהו. מפלגת הליכוד מוגדרת לאומית וליברלית, ואני בעל עמדות לאומיות וליברל – זה בדיוק המקום שלי".
בראיון אמר שרון ונשמע כמעט כמו אביו לפני ההתנתקות: "אני רוצה כמה שיותר שטח, כמה שפחות פלשתינים וכמה שיותר בטחון – וזה מגיע עם שלושה עקרונות: אי אפשר לעולם לסגת כליל מיהודה ושומרון, לא תקום מדינה דו-לאומית ולא יכול להיות שבאותה מדינה יהיו אזרחים עם זכויות שונות", פירט
"היות ואני לא מאמין למילה של הפלשתינים ולא מאמין שאפשר לעשות איתם הסכם, צריך להתייחס לסוגיה בצורה אינטליגנטית ולזכור: אנחנו חיים כאן כי ניצחנו; הם חיים כאן רק כי אנחנו מוסריים פי שבעה מהם. אם הם היו מנצחים, לא היינו פה".
"המקום הטבעי לי".גלעד שרון. פלאש 90
"המקום הטבעי לי".גלעד שרון. פלאש 90
הוא התייחס לעובדה כי אביו פירק את הליכוד כשהקים את מפלגת קדימה ואמר: "אבא שלי אולי עזב את הליכוד, אבל גם הקים את הליכוד, והוביל אותה לשניים מהניצחונות הגדולים בתולדותיה. הליכוד של היום היה חותם על ההישגים שלו".

 קוראים לחברי המרכז שלא לתמוך בו

לשרון הבן משימה לא פשוטה – לשכנע את חברי הליכוד לתמוך בו לרשימת הליכוד לכנסת לאחר שאביו הוביל את תוכנית ההתנתקות מרצועת עזה, פרש מהליכוד והקים את מפלגת קדימה, צעד שבעקבותיו התרסק הליכוד ל-12 מנדטים בלבד.
בקבוצות הליכודיות זועמים על הצטרפותו של גלעד שרון, וקוראים לחברי המרכז שלא לתמוך בו. אחד מחברי מרכז הליכוד הותיקים כתב הבוקר "אני לא יודע אם לבכות או לצחוק. עומרי שרון, גלעד שרון, ואריק שרון. מי שהיו שושביני ההתנתקות, מי ששכח הם הביאו עלינו – על הליכוד – חורבן והתרסקות בתקופת ההתנתקות עם 12 מנדטים".
שמו של גלעד הוזכר בעבר בהקשר של מעשי שחיתות כמו פרשת האי היווני, שעליה נחקר אולם שמר על זכות השתיקה. בסוף החקירה קבע היועמ"ש דאז מני מזוז כי אין די ראיות כדי להגיש נגדו או נגד אביו כתב אישום. גלעד שרון סירב להתייחס לעניין.
‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.


:עוד באותו נושא