ביום שני התראיין בתוכנית רונן יוסוב אב לילד בכיתה ב’ מגבעתיים, שמסיבת החומש שתוכננה להתקיים לבנו בוטלה על ידי מנהל בית הספר גורדון. הנהלת בית הספר נכנעה ללחץ של מספר שטענו שמדובר ב”” והחליפה את הטקס שתוכנן להתקיים כמידי שנה בבית כנסת סמוך, באירוע שיתקיים בתוך כותלי בית הספר.

רונן החתים על עצומה 70% מהורי השכבה שמחו על החלטת המנהל וקראו למשרד החינוך לשנות את ההחלטה. לדבריו, מדובר במספר תושבים מצומצם בגבעתיים שמהווה מיעוט קולני, שמשתמש בדרכים אלימות על מנת לנסות ולבלום כל העשרה בנושאי יהדות, תוך שימוש בטענה מופרכת ל”הדתה”.

רונן יוסוב באולפן "היום הזה".
רונן יוסוב באולפן “היום הזה”.

בראיון לנועם אמיר בתוכנית “היום הזה”, הציע האב הצעת פשרה לפיה, יתקיים תחילה טקס בבית הכנסת להורים המעוניינים, והאירוע ימשיך בתוך בית הספר גורדון לכלל הילדים, אולם גם לפשרה זו סירב מנהל בית הספר.

היום התבשר רונן שהצעת הפשרה התקבלה, וטקס קבלת החומש יחל בבוקר בבית הכנסת, ולאחר מכן יעבור להמשך חגיגה בכיתות.

בגבעתיים סערו הרוחות בעקבות מחאה של קומץ תושבים על “תהליכי הדתה” בעיר. עם זאת בשבוע שעבר הבהיר ראש עיריית גבעתיים רן קוניק כי “לא יותר מחמישה אחוזים מההורים השתלטו בסוג של אלימות על הרשתות החברתיות כפייסבוק וטוויטר ויצרו אווירה שלילית נגד העניין”. לדבריו, “אין לי ספק כי רוב מוחלט של תושבי העיר רוצים כי ילדיהם יקבלו ידע ויחשפו למסורת ישראל ולמנהגי היהדות. גם אני חושב שזה חשוב מאוד ואף חובה. גם בבית וגם במוסדות החינוך”.

צבי טסלר

צבי טסלר


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.