18:47 18/12/2017
דף הבית > ספורט > החלטה דרמטית: הליגה הישראלית תושבת

החלטה דרמטית: הליגה הישראלית תושבת

חשיפת "זה היום": במשרד האוצר מסרבים להסכם המעביר 50 מליון ש"ח בכל שנה לליגת העל בכדורגל. בעקבות כך, מנהלת הליגה וההתאחדות שוקלות להשבית את הליגה הישראלית כבר בשבת הקרובה.

מנהלת הליגה הישראלית לכדורגל מקיימת מגעים חשאיים עם משרד האוצר במטרה להגיע להסכם חתום שיעביר 50 מליון שקלים בכל שנה לליגת העל. במשרד האוצר מסרבים להסכם ובעקבות כך מנהלת הליגה וההתאחדות שוקלות להשבית את הליגה הישראלית החל משבת הבאה. כך חשף אמש משה בוקר בתכנית "זה היום" עם שרונה מן בערוץ 20.

 מתוך "זה היום" עם שרונה מן 28.8.16

בהתאחדות ובמנהלת התחילו את המו"מ מול מועצת ההימורים של הטוטו, בשבוע שעבר, בסכום של 120 מליון שקלים. שרת התרבות והספורט, מירי רגב, אשר הטוטו באחריותה הורידה את הסכומים ל- 50 מליון שקלים. לבסוף , הגיעו להבנות של 80 מליון שקלים לשנה כאשר הטוטו יקציב 29 מליון שקלים בשנה מתוך סכום זה, ויתר 50 מליון השקלים יגיעו מתקציב האוצר.

במשרד האוצר התנגדו להעברת 50 מליון שקלים בכל שנה לליגת העל והתעקשו שהם אינם צד לעניין. לטענתם, מימון המהלך הוא באחריות הטוטו בלבד.

בוקר מזכיר כי גם במגעים מול כוכב העל הספרדי פרננדו היירו, במשרד הספורט ניהלו מגעים מבלי ליידע את משרד האוצר בדבר הסיכומים הכספיים, ולאחר התנגדות האוצר המהלך לא יצא לפועל והיירו לא הגיע לישראל.

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, עופר עיני, וראשי מנהלת הליגה קראו בעקבות התנגדות האוצר להעברת 50 מליון השקלים, להשבית את הליגה הישראלית.

גם השרה רגב תקפה את שר האוצר משה כחלון ואמרה שהליגה תושבת והוא יהיה אחראי לכך שלא שחקו כדורגל בישראל. בשיחות פרטיות השיב השר כי הוא לא עובד אצל רגב ולא אמור לקבל החלטות בעקבות הסכמים מוקדמים בין משרד הספורט לבין ההתאחדות ומנהלת הליגה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

קרויף ובן זקן. צילום: פייסבוק

המשחק המרכזי: קליימן ייעדר בבית"ר, דוידזאדה יחסר במכבי

בבית"ר ירושלים ומכבי ת"א רוצים לנצל את ההפסד של ב"ש אתמול בנתניה כדי לשפר עמדות בצמרת. שני המאמנים צפויים לעלות במערך מבוקר