הותר לפרסום: החשוד ברצח האחות מחולון הוא אשר פרג' (77). בית משפט השלום בתל אביב האריך הבוקר (ד') את מעצרו בשמונה ימים. נציג המשטרה ביקש להאריך את מעצרו ב-12 ימים ואמר כי פרג' חשוד בעבירות רצח והצתה שמטרתה לפגוע בבני אדם. החשוד יעבור בימים הקרובים הערכה פסיכיאטרית שתקבע את מידת כשירותו לעמוד לדין.

אשר פרג', החשוד ברצח טובה קררו ז"ל בדיון להארכת מעצרו. צילום: פלאש 90
אשר פרג', החשוד ברצח טובה קררו ז"ל בדיון להארכת מעצרו. צילום: פלאש 90

כזכור, אמש דווח כי מטופל כבן 77 הלוקה בנפשו, הגיע בשעות הבוקר לסניף קופת חולים ברחוב קפלן בחולון, והצית למוות אחות. החשוד שפך בנזין על האחות והצית אש במסדרון. מותה של טובה קררו ז"ל (55) נקבע במקום. המטופל נעצר לאחר מרדף קצר. בעקבות הרצח המזעזע הושבתה הבוקר לשעתיים (ד') כלל מערכת הבריאות בארץ.

עו"ד אופיר קטבי המייצגת את החשוד אמרה בדיון הארכת המעצר כי "בהסכמת הצדדים, החשוד יישלח לבדיקה פסיכיאטרית והוסכם שלא יישלח למרפאות של הכללית ולא לאברבנאל לשם כפופה מרפאת הכללית בחולון. הרקע לאירוע זה כביכול על שירות רפואי ולכן ראוי שחוות הדעת תיערך על-ידי בית חולים שלא בניגוד עניינים".

בית המשפט דחה את בקשת הסנגורית להטיל צו איסור פרסום על שמו של החשוד. "החשוד הגיע למרפאה ברחוב קפלן בחולון ולאחר שנכנס לחדר במרפאה, שם שהתה הקורבן הגברת טובה קררו, וקיבל ממנה טיפול רפואי – שפך על הקורבן חומר דליק הצית אותה וגרם למותה. מדובר באירוע שבו החשוד גבה את חייה של הקורבן אשר במשך שנים עסקה בהצלת חיי אדם ומתן טיפול רפואי לאוכלוסייה רחבה", דברי השופטת רונית פוזננסקי כץ. "מדובר במקרה טרגי אשר מציף בעיה רחבה שחוזרת חדשות לבקרים של אלימות שננקטת על-ידי מטופלים ומשפחותיהם כלפי צוותים רפואיים באשר הם. כל האמור מלמד על רף מסוכנות מצד החשוד שלא חשש לבצע את זממו והביע לתוצאה חמורה אפשרית". השופטת קבעה כי החשוד ייבדק בכל מקום שעליו ימליץ הפסיכיאטר המחוזי.

חברתה לעבודה של הנרצחת: "הייתה אהובה על כולם"

בראיון ל'לפני כולם' מספרת לנה קום, אחות במרפאה ועדת ראיה, על חברתה לעבודה טובה ז"ל ועל הרצח המזעזע. "אישה מאוד מסורה, אחות שעובדת הרבה שנים במרפאה הזאת. כל כך אהובה על הצוות והמטופלים. פשוט לא נתפס", מספרת לנה על טובה ז"ל.

מתוך 'לפני כולם' (א'-ה', 19:00)

"היה בוקר רגיל. עבדתי במשרד שלי, הייתי עם מטופלת. שמעתי פתאום צעקה נורא נורא חזקה ומיד אחרי זה אזעקה של כיבוי אש שהופעלה", הוסיפה האחות. "רצתי לכיוון לראות מאיפה באה הצעקה. ראיתי שם עשן במסדרון. מיד חזרתי למקום שלי, יש לי מיקרופון וכריזה, איפה שאני יושבת. קראתי בכריזה לכל הצוות והמטופלים לצאת החוצה כי יש שריפה. ראיתי כבר עשן ממש שחור וסמיך ואש יוצאת מהדלת של האחות". לנה הוסיפה: "הבנתי שקרה משהו. באותו שלב לא ידעתי אם זאת הצתה או תאונה או עוד משהו. ידעתי שחברה שלי לעבודה נשארה בחדר וזהו".

פראמדיק מד"א שהגיע לזירה סיפר: "כשהגענו למקום הבחנו בעשן סמיך, לאחר פעולות הכיבוי אותרה במבנה אישה בשנות ה- 40 כשהיא ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותה במקום. בנוסף טיפלנו ב- 3 נפגעי חרדה ופינינו אותם לבי"ח וולפסון".

טובה קררו ז"ל. הוצתה למוות במקום עבודתה בקופת חולים בחולון. צילום: פייסבוק
טובה קררו ז"ל. הוצתה למוות במקום עבודתה בקופת חולים בחולון. צילום: פייסבוק
זירת ההרצח ברחוב קפלן בחולון. צילום: דובורת מד"א
זירת הרצח ברחוב קפלן בחולון. צילום: דוברות מד"א
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20