"עשיתי טעות. לא הייתי צריך לצלם את הכתבה הזאת", כך פתח היום (ב') את התנצלותו כתב לשעבר, .

מבקש סליחה. גיא הוכמן. צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של הוכמן
מבקש סליחה. גיא הוכמן. צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של הוכמן

כזכור, בשבוע שעבר פורסם בעמוד הפייסבוק של הזכיינית 'רשת' ובאתר החברה, סרטון המכפיש את הציבור החרדי ומציג אותו כמי שמתנכל לדגל ישראל. בהמשך התברר כי הסרטון מפוברק. תחילה הכחישה רשת כי הסרטון אינו אותנטי והסתפקה בהסרתו. לאחר שנתגלה בימוי הפרובוקציה במצלמות האבטחה, פיטרה החברה את הכתב.

"אין לי דבר וחצי דבר נגד הקהילה החרדית"

"נשלחתי להיות שחקן במגרש שהוא לא שלי – דוקו, דרמה, כל דבר שהוא לא בידור ושעשועים. זו האמת, זו אינה יוזמה שלי, לא הייתה לי יד בעריכה. אני קומיקאי, לא עיתונאי חוקר, אין לי אג׳נדה, אני לא רוצה לקדם שום דבר. אין לי דבר וחצי דבר נגד הקהילה החרדית, כמו שאין לי נגד אף קבוצה בישראל. אני רוצה שכולם יצחקו באותה מידה. וזה, לצערי, ממש לא היה מצחיק", כתב הוכמן.

התיעוד המצולם מחברת "קוריץ מערכות אבטחה" שחושף את זיוף הסצנה

"זו הייתה שגיאה. כי צחוק הוא מחבר, מקרב, ולא מפלג. והדבר האחרון שאני, כמו כולם, חפץ בו, זה פילוג העם. במיוחד עכשיו. מי שעוקב ומכיר יודע שאני מתעסק הרבה בתוכן ישראלי, בניסיון לצחוק על עצמנו בצורה הכי כיפית. הכי פטריוטית. הכי מחברת. ורוב הזמן זה עובד. הפעם הסכמתי להישלח עם במאי לכתבה שלא צריך להסכים להישלח אליה. ועל זה אני מתחרט", הוסיף הכתב.

הוכמן התנצל בפני מי שנפגע מהסרטון. "אני רוצה להתנצל במיוחד בפניכם, הציבור החרדי, על כל האירוע. לא נשלחתי כדי להסית נגד ציבור שמשרת איתי במילואים, גר לידי, חי איתי, עוקב אחריי ונהנה מהשטויות שלי. אקט שבירת הדגל קרה כקטע ספונטני בסוף הצילומים בבני-ברק, ולא היה אמור להיכנס לסרטון. לצערי לא הייתי שותף לעריכה, כמו גם למטרות שמאחוריה. כל היוזמות היצירתיות שלי עוסקות בתחום ההומור. לצערי, לטיפשותי, כאן בפעם הראשונה חרגתי מהז׳אנר".

"לא נשלחתי כדי להסית נגד ציבור שמשרת איתי במילואים, גר לידי, חי איתי". דגל ישראל בבני ברק. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
"לא נשלחתי כדי להסית נגד ציבור שמשרת איתי במילואים, גר לידי, חי איתי". דגל ישראל בבני ברק. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

"התוצאה הסופית לא מייצגת את מה שאני מאמין בו", הבהיר הכתב." למדתי את זה, למדתי מזה. ולצערי, אני נאלץ לשלם את המחיר. אמשיך ליצור ולעשות את מה שאני יודע. חג עצמאות שמח". בסוף דבריו התבדח הוכמן על פיטוריו וציין "למי שיש עוד שאלות – אני חותם בלשכה בשעות 8-10".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.