19:59 17/10/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > נתניהו דורש מהרצוג: "בוז'י, תתנצל!"

נתניהו דורש מהרצוג: "בוז'י, תתנצל!"

על רקע החלטת ועדת השרים לאשר את חוקה ההסדרה, תקף יו"ר מפלגת "העבודה" את תושבי עמונה: "הם וירוס שגורר את המדינה"

"וירוס שגורר את ישראל", כך הגדיר הבוקר (ב') יו"ר מפלגת "המחנה הציוני" יצחק הרצוג את תושבי עמונה, העומדים בפני צו פינוי של בית המשפט העליון. את הדברים אמר בראיון לרזי ברקאי בתכניתו בגלי צה"ל. הרצוג טען כי תושבי עמונה דוחקים את הממשלה לאשר "חוקי גזל".

הפטריוטים דנים על התבטאותו של יו"ר האופוזיציה 

ראש הממשלה נתניהו הגיב לדברים בעמוד הפייסבוק שלו וכתב כי הוא אינו מאמין שהרצוג השתמש בלשון זו: "לא מאמין שהרצוג השתמש במונח ״וירוס״ ביחס למתיישבים. הם בשר מבשרנו, משרתים בצה״ל, תורמים למדינה. בוז׳י, תתנצל מיד".

בראיון לגלי צה"ל,הרצוג ציטט את נשיא בית המשפט העליון לשעבר השופט אשר גרוניס, 'אני מבין את הכאב של המשפחות'. "אני אומר שמבין את כאב המשפחות וניתנו לכם שנתיים להתפנות ותראה מה הווירוס הזה עשה למדינת ישראל", אמר הרצוג, "תראה כמה הוא מסוכן לדמוקרטיה שלנו ולעובדה שצריך להקריב חיים רק בגלל השטות הזו".

כזכור, אישרה אמש ועדת השרים לענייני חקיקה פה אחד את חוק ההסדרה, שנועד לסייע במניעת פינוי עמונה ומאחזים נוספים

דברים אלו מגיעים בהמשך למופע האימים של הרצוג בישיבת המליאה לזיכרו של ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ז"ל. "גם בשנים האחרונות חוזרת אותה הסתה, אותה התלהמות", אמר הרצוג לעבר ראש הממשלה נתניהו. "נורות מילים טעונות באבק שריפה. אותם האקדחים בידי אותם ידיים שעלולות לירות במערכה האחרונה. ייתכן שהרוצחים האחרים כבר מסתובבים בקרבנו והאחריות מוטלת בראש ובראשונה עליך אדוני ראש הממשלה".

נתניהו הסתה

בתגובה לדברי יו"ר האופוזיציה  בוז'י הרצוג, הבוקר בגלי צה"ל, בהם כינה את תושבי עמונה "וירוס" המסוכן לדמוקרטיה, נמסר ממטה עמונה: "לאחר שהאשים חצי מאזרחי המדינה ברצח רבין, ולאחר שהפך את ראש הממשלה הנבחר, בנימין נתניהו, למסית ולאחראי לרצח, ממשיך הרצוג ובוחר לתקוף דווקא את מתישבי עמונה בשעה שהם נאבקים על גורלם ועתידם. תושבי עמונה אינם "וירוס". כפי שכתב אהוד ברק אך לפני יומיים – "בעמונה חיים ומגדלים משפחות, מהמוכשרים ומהמסורים בבניה של ההתישבות ביו"ש. אנשי אמונה, התמדה ומעשה".

"איננו חיידקים, כי אם בני אדם, על אף השתייכותנו למחנה הלאומי. מסע השיסוי שבוז'י מנהל בתקופה האחרונה לא יחליש אותנו במאבק הצודק על הבית, ולא יערער את זכותם של נבחרי הציבור בכנסת לחוקק את חוק ההסדרה ולבטא את רצון הרוב להסדיר את חיי האזרחים ביהודה ושומרון.

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

דייגים בנמל עזה. צילום: פלאש 90

מרחב הדיג בעזה יוגדל לרגל עונת הדגה

צה"ל אישר את הגדלת מרחב הדיג בדרום רצועת עזה משישה מיילים ימיים לתשעה בחודשים הקרובים: "מזון ומנוע כלכלי"